Через природні аномалії загинули понад дві сотні людей.
2018 рік став одним з найгарячіших за всю історію метеоспостережень - аномальна спека фіксувалась ледве не усюди. Він посів четверте місце у "топі" небачено теплих років. Разом з ним на першому місці - 2016, на другому - 2015, а на третьому - 2017.
Про це свідчать дані NASA і Національного управління океанічних і атмосферних досліджень.
Так, у більшій частині Європи, Нової Зеландії та подекуди на Близькому Сході і в Росії зафіксували рекордно високі температури суші. Разом з ними аномально високих позначок досягала температура на поверхні води: у південній частині Тихого океану, на півночі й півдні Атлантичного океану.
Середня глобальна температура протягом 2018 року було на 0,7 градуса вища за середній рівень 20 століття. Така тенденція відзначається вже 42-й рік поспіль.
Проте найстрашніше – людські втрати. Внаслідок 14 стихійних лих, спричинених рекордною спекою, щонайменше 247 людей загинули і ще багато хто отримав поранення.
Нагадаємо, учені підрахували, скільки у землян залишилось часу, щоб зупинити катастрофічні зміни клімату - увесь світ має вжити "безпрецедентних" заходів до 2050 року і звести нанівець викиди вуглекислого газу, аби запобігти смертельним наслідкам глобального потепління.