Найцікавіші цифри, парламент "до" і "після", розподіл мандатів: усе про вибори Ради-2019 у чотирьох інфографіках

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

21 липня в Україні відбулися позачергові парламентські вибори.

21 липня в Україні відбулися позачергові парламентські вибори. Вони відбувалися за змішаною системою - 225 депутатів обирали за партійними списками, ще 199 - у одномандатних виборчих округах. 26 таких округів розташовані на окупованих територіях, тому вже другу каденцію Верховна Рада збиратиметься не у повному обсязі. 

Ці вибори після розпуску Ради відбулися у вкрай стислі терміни і відзначилися новими політтехнологіями як-то реєстрація клонів справжніх кандидатів від тих чи інших політичних сил, або нищівною перемогою конкретної партії у столиці України.

Зібрали всі найцікавіші факти про дострокові парламентські вибори-2019 у чотирьох інфографіках.

Загалом п'ятивідсотковий бар'єр подолали п'ять партій. Уперше в історії незалежної України абсолютну більшість голосів отримала одна партія – президентська "Слуга народу" – 43,16%. На другій сходинці перебуває проросійська політична сила "Опозиційна платформа – За життя" з 13,05%, на третьому місці – "Батьківщина" з 8,18% голосів українців. До Ради також проходить "Європейська Солідарність" експрезидента Петра Порошенка (8,10%) та партія "Голос" Святослава Вакарчука (5,82%).

90 878 виборців загалом (приблизно 0,62% від усіх) проголосували за "двійників" - за осіб, які мали однакові прізвища з більш відомими кандидатами. 

Найбільшу підтримку виборців серед всіх мажоритарників отримав чинний нардеп від депутатської групи "Відродження" Антон Яценко. Він здобув перемогу на окрузі №200 (Черкаська область) і на минулих виборах 2014 року, і нині як самовисуванець. Яценко набрав 69,08%, або 50 712 голосів виборців за результатами підрахунку 100% електронних протоколів дільничних комісій.

14 613 292 - така загальна кількість виборців, голоси яких були визнані дійсними на виборах. 

головні цифри виборів, інфографіка

За результатами виборів 2019 року, найбільшу фракцію в Раді матиме партія "Слуга народу" - депутати, обрані за списками та мажоритаркою, разом складатимуть 254 особи. Друга за величиною фракція партії "Опозиційна платформа - За життя" разом з мажоритарниками отримає 43 мандати.

У "Європейській солідарності" Петра Порошенка буде 25 депутатів. "Батьківщина" також додасть до свого партійного списку двох представників і всього їх буде у парламенті 26 депутатів. У "Голосі" за мажоритаркою перемогли три кандидати. Таким чином політсила буде представлена ​​в парламенті 20 депутатами.

Також в Раду пройшли шість представників "Опозиційного блоку" і по одному депутату від "Свободи", "Самопомочі", партії "Біла Церква разом" і "Єдиний центр". Ще 46 переможців в одномандатних округах брали участь у виборах як самовисуванці.

розподіл мандатів між партіями, рада 2019, інфографіка

Цьогорічні вибори продемонстрували зовсім інше ставлення виборців до кандидатів, тому парламент істотно відрізнятиметься від Ради, обраної п'ять років тому. 

Після виборів 2014 року найбільшу кількість мандатів отримали кандидати від Блоку Петра Порошенка - партія була представлена 132 депутатами. Ще 82 депутати були обрані від "Народного фронту". "Самопоміч" отримала 33 мандати, "Опозиційний блок" отримав 29 місць в парламенті, Радикальна партія Олега Ляшка - 22, "Батьківщина" - 19.

Від інших партій всього було 10 нардепів, а 96 - обрані за мажоритаркою самовисуванці. Деякі з них згодом об'єдналися у депутатські групи "Відродження" та "Воля".

Вибори в Раду. Парламент-2014 vs Парламент-2019 Вибори в Раду. Парламент-2014 vs Парламент-2019

Нагадаємо, результати голосування мають опублікувати в офіційній пресі не пізніше 10 серпня. Далі, щоб зібратися на перше засідання, у новообраної Верховної Ради є 30 днів. Тобто, парламент має запрацювати не пізніше 9-го вересня. 

Відео Парламентські вибори: який вигляд матиме новообрана Рада

Нині майбутня Рада виглядає так: 20 - від партії "Голос". 25 - від "Європейської солідарності", на одного більше обранця матиме "Батьківщина", 43 - у "Опозиційної платформи – За життя", і парламентська більшість за "Слугою народу" – 254 депутати. Це дані разом з кандидатами – мажоритарниками.  

Парламентські вибори: який вигляд матиме новообрана Рада

Залиште свій коментар

Вибір редакції