Перейти до змісту
Найспекотніші куточки планети. Де у світі температура побила рекорди і чому Україні пощастило – інфографіка

Липень 2019-го став найспекотнішим за всю історію.

У липні 2019 було зафіксовано найспекотнішу погоду за всю 140-річну історію метеоспостережень. Температура в липні була в середньому на 0,95°С вищою, ніж попередній рекорд зафіксований в XX столітті.

Одні з найвищих температурних показників були зафіксовані в різних частинах Північної Америки, південної Азії, південній частині Африки, північній частині Індійського океану і Атлантичного океану, а також в західній і північній частинах Тихого океану. Від спеки постраждала також Європа. А ось в деяких частинах Скандинавії, а також на території України температура була як мінімум на 2,7 градуси нижче середнього.

Найспекотніші місця планети
ТСН.ua

Згідно зі звітом NOAA, через рекордну спеку розміри арктичного і антарктичного льодовиків скоротилися до історичних мінімумів.В липні також було зафіксовано рекордно низький рівень арктичного морського льоду – на 19,8% нижче середнього, що перевищило попередній історичний мінімум липня 2012 року.

Нагадаємо, в липні 2019 року від спеки найбільше постраждали західні країни Євросоюзу, зокрема, Німеччина, Франція, Бельгія, Нідерланди. У цих країнах були встановлені температурні рекорди. Науковці пов'язують спеку в Європі з глобальним потеплінням.

Відео Руйнівна спека: склепіння Нотр-Даму рушиться через аномально високі температури

Із пошкоджених внаслідок пожежі перекриттів падає каміння. У французькому міністерстві культури закликають якнайшвидше поновити реставраційні роботи. Їх призупинили через забруднення прилеглої території свинцем. Саме з цього металу був виготовлений шпиль Нотр-Даму, який розплавився у вогні під час пожежі у квітні.  

Руйнівна спека: склепіння Нотр-Даму рушиться через аномально високі температури

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин