Щодня від зміїних укусів помирає 200 людей: де плазуни нападають найчастіше. Інфографіка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Всесвітньої організації охорони здоров'я розробила стратегію для зменшення смертності.

Від укусів змій у всьому світі щодня гине близько 200 людей. За підрахунками Всесвітньої організації охорони здоров'я від укусів щорічно страждають 5,8 мільйонів людей.

ВООЗ, щороку в світі 5,8 млн людей піддаються укусам змій, половина з яких - отруйні. Від зміїної отрути щодня вмирають 220-380 людей - від 80 тисяч до 138 тисяч на рік. Навіть ті, хто вижив після зміїного укусу, часто стають інвалідами - їм доводиться ампутувати кінцівки.

Найчастіше жертвами смертельних укусів стають діти і фермери з бідних сільських громад країн Азії і Африки. Там медпункти, як правило, погано оснащені, і в багатьох країнах або взагалі немає необхідних антитоксинів, або вони малоефективні.

смертельна статистика укусів змій, інфографіка
ТСН.ua

Як повідомляється на сайті ООН, 7 травня в ВООЗ оприлюднили нову стратегію, яка повинна допомогти за 12 років скоротити вдвічі смертність або масштаби інвалідності, пов'язані з укусами отруйних змій.

Нова стратегія покликана підвищити обізнаність про те, де зустрічаються отруйні змії, як вони виглядають і які потрібно використовувати протиотрути, а також де їх можна придбати. У рамках цієї стратегії ВООЗ також сприятиме дослідженням у сфері поліпшення методів діагностики і розробки нових більш ефективних протиотрут.

Нагадаємо, 28 травня на Житомирщині 9-річного хлопчика у полі вкусила гадюка. За даними держадміністрації, жертвою плазунів став житель с. Левків, гадюка вкусила дитину за ліву нижню кінцівку в полі. Наразі хлопчик перебуває під наглядом лікарів, стан його здоров'я задовільний. 

Відео На Харківщині 33-річна серпентолог опинилась у лікарні через укус гадюки

Жінка натрапила на змію під час роботи у заповіднику. Фахівці впевнені: дослідницю вкусила червонокнижка гадюка Нікольського. У місцевій лікарні постраждала отримала рятівну сироватку проти зміїної отрути. Санітарною авіацією її доправили до Харкова.  

На Харківщині 33-річна серпентолог опинилась у лікарні через укус гадюки

Залиште свій коментар

Вибір редакції