Сезон хвороб: як застуда та ГРВІ впливають на організм людини. Інфографіка

Найчастіше страждають горло та ніс, проте інколи вірус може уразити й інші органи.

Що ближче до зими, тим частіше люди стають жертвами таких сезонних хвороб як ГРВІ, грип та застуда. Всупереч поширеній думці, причиною цих недугів завжди є віруси, а не переохолодження. Останнє впливає на організм лише опосередковано – може ослабити імунну систему, через що ризик занедужати збільшується.

https://farmak.ua

Грип є досить небезпечною і непередбачуваною хворобою. За даними Центру грипу та ГРВІ "Українського центру з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України, смертність від неї у різні роки може бути як низькою (1 людина у 2011–2012 роках), так і досить високою (391 людина у 2015–2016 роках). 

 

Кожна з цих хвороб завдає певної шкоди організму людини – найчастіше страждають горло та ніс, проте інколи вірус може уразити також й серце, вуха тощо.

Як саме ГРВІ, застуда та грип впливають на організм людини  – дивіться у нашій інфографіці:

як грип та грві діють на організмі, інфографіка
ТСН.ua

Варто пам’ятати, що якщо ефективною профілактикою грипу є вакцинація, то від ГРВІ панацеї не існує – організмів, що її спричиняють, надто багато, і вони постійно розвиваються. Однак, якщо вчасно звернутися до лікаря та як слід лікувати хворобу, вона не завдасть організму суттєвої шкоди. Під час лікування можна полегшити симптоми хвороби – зменшити біль у горлі, головний біль, закладеність носу.

ВідеоЩо може стати причиною болю в горлі та як його лікувати. Поради лікаря

Найбільш розповсюджені захворювання горла – це фарингіт та тонзиліт. Проте, це далеко не повний список.  Дитячий імунолог вищої категорії, завідуюча педіатричним відділенням медичного центру Наталія Бравістова розповіла, що ще може спровокувати біль у горлі, а також дала декілька корисних порад, як із цим болем справлятися.

Що може стати причиною болю в горлі та як його лікувати. Поради лікаря

Залиште свій коментар

Вибір редакції