Скарби нації: яка частина реліквій вціліла після руйнівної пожежі в Нотр-Дамі. Інфографіка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Частина скарбів собору залишилися неушкодженими.

У понеділок, 15 квітня, сталася пожежа в одній із найвідоміших пам’яток Франціїсоборі Паризької Богоматері. Весь світ споглядав за жахливим вогнем, через який обвалилися дах і шпиль собору. Рятувальники гасили пожежу майже 12 годин, тоді як людство вже почало підраховувати збитки і прощатися з великим культурним спадком Франції. Втім, незважаючи на масштаби вогню, частина реліквій все ж таки вцілила. 

За словами представника Нотр-Даму Лорана Прадеса, видимі пошкодження внаслідок пожежі в соборі отримав лише один архітектурний об'єкт – головний вівтар храму. Його частково пошкоджено, оскільки на нього впав згорілий шпиль з трьома дзвонами. Також у вогні згоріла стеля, виготовлена з дуба 12-13 століття. Всі інші реліквії - стели 18-го століття, пієти, фрески, каплиці і 600-річний Великий Орган - залишилися у порядку. 

Вціліли також три великих вітражі, однак вони можуть мати пошкодження від жару, стан цих пам’яток дослідять під час експертиз.

Пожежу пережили також фасад собору та дві вежі-дзвінниці, що є найвищими спорудами у Парижі після Ейфелевої вежі. У Південній вежі розташовано головний дзвін Нотр-Даму - Еммануель. Вдалося врятувати також фрагмент Животворного Хреста та один з цвяхів Хреста Господнього. 

Докладніше про те, які скарби пережили пожежу у соборі, а які - ні, дивіться в інфографіці.

Нотр-Дам, скарби, інфографіка
ТСН.ua

Нагадаємо, в ніч проти 16 квітня було офіційно повідомлено, що основні конструкції будівлі собору Нотр-Дам не обваляться - про таку загрозу раніше говорили пожежники

За останніми даними, в результаті пожежі постраждали три людини - важкі травми отримав один з пожежників, а також двоє поліцейських.  

Президент Франції Емануель Макрон вже пообіцяв відбудувати Нотр-Дам. За його словами, реконструкція може тривати 5 років.

Відео600-річний орган та вітражі Нотр-Дам де Парі вціліли після пожежі

Фасад Нотр-Даму вцілів, собор залишився без шпиля і покрівлі, проте дві головні вежі встояли. Головну реліквію, терновий вінець Христа, врятували, але незліченну кількість витворів мистецтва вогонь міг знищити. Про втрачені скарби і про те, що у ці хвилини відбувається у Парижі, - далі в сюжеті.    

600-річний орган та вітражі Нотр-Дам де Парі вціліли після пожежі

Залиште свій коментар

Вибір редакції