Вбивча недуга, яка маскується за симптомами ГРВІ. Як розпізнати коронавірус з Китаю - інфографіка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У ВООЗ називають вірус небезпечним, адже вакцини від нього поки немає.

Вірус 2019 nCoV- (коронавірус з Уханя) варіант коронавірусу, який до цих пір не передавався людям. Ним заразилися вже понад 600 людей у всьому світі та ізолювали три міста. Медики поки лише займаються розшифруванням генетичного коду вірусу і створенням панацеї, тому вакцину від нього чекати доведеться ще довго. Лікарі радять бути обережними та стежити за своїм станом, адже симптоми недуги схожі схожі на ГРВІ та грип.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я коронавірус викликає лихоманку, втому, біль в горлі і сухий кашель. Під час прогресування захворювання у пацієнтів можуть виникнути проблеми з диханням, діарея та біль у животі. В легенях інфікованого зазвичай знаходять рідину, що характерно для вірусної пневмонії. Ускладнення можуть призвести до відмови нирок.

Також відомо, що близько 15–20% випадків захворювань є важкими, а в смертність від недуги становить близько 2%.

коронавірус з Китаю, симптоми
ТСН.ua

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами.

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 130 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції