Як влаштоване наше горло та чому воно болить. Пояснюємо у трьох інфографіках
Партнерський Матеріал
  • Кількість переглядів 7654

Поглянувши на будову горла, можна зрозуміти що саме болить у горлі та яка його частина запалюється під час хвороби.

У період міжсезоння зростають скарги на біль у горлі. Щоб зрозуміти, що саме болить у горлі та яка його частина запалюється під час хвороби, ми вирішили схематично зобразити його будову. 

Анатомічно горло поділяється на дві зони – глотку та гортань. Глотка відповідає за доставку їжі та повітря у тракт травлення та дихальні шляхи, а у гортані розташовано голосові зв’язки, завдяки яким людина видає звуки.

Своєю чергою, глотка поділяється на три частини: носову, ротову та гортанну. Вони відповідно називаються носоглотка, ротоглотка та гортаноглотка.  Який вигляд має наше горло – дивіться у інфографіці:

горло_1, інфографіка, спецпроект
ТСН.ua

Найбільш поширеною причиною виникнення болю у горлі є запальне захворювання. Найчастіше це – ларингіт, проте також часто трапляються такі захворювання як фарингіт та тонзиліт (ангіна). Попри схожість деяких симптомів, ці хвороби суттєво відрізняються одна від одної.

https://farmak.ua

горло_2, інфографіка, спецпроект
ТСН.ua

Одним з найважливіших та найвразливіших імунних органів людини, що входять до глотки, є мигдалини. Саме вони найбільше страждають у разі тонзиліту. Унаслідок захворювання у них відбувається запалення, і, якщо його вчасно не лікувати, мигдалини можуть перестати функціонувати як імунний орган або можуть стати осередком інфекції.

В особливо тяжких випадках лікарі навіть можуть рекомендувати видалення. Фарингіт та ларингіт здебільшого лікують консервативними методами.

Проте, якою б не була причина болю у горлі, він спричиняє чималий дискомфорт. Його можна мінімізувати, якщо вчасно лікуватися та дотримуватися спеціальної дієти.

горло_3, інфографіка, спецпроект
ТСН.ua

Залиште свій коментар