Член журі "Танців з зірками" Кухар дала кілька порад з харчування українкам

Всесвітньо відома балерина поділилася, як підкорювала світові сцени.

Всесвітньо відома балерина, член журі проекту "Танці з зірками" Катерина Кухар дала інтерв'ю, у якому розповіла, з чого розпочиналася її кар'єра.

Також Катерина поділилася, як їй вдається поєднувати гастролі, репетиції, участь у легендарному проекті "Танці з зірками" та материнство. Наостанок зірка балету дала кілька порад із харчування українкам.

- Катерино, нещодавно стало відомо, що ви станете одним з членів журі проекту "Танці з зірками". Ви могли уявити 10 років тому, що опинитеся в проекті?

- Уявити, що я стану членом журі "Танців з зірками", які дивилася разом з усією Україною цілих 10 років тому, не могла. Але я серйозно підійшла до підготовки до проекту: вже зараз домовилася з чоловіком, що він дасть мені кілька уроків бального танцю. Ви здивуєтеся, але Олександр починав свою кар'єру саме, як бальник. А я, як і обіцяла в #танціззіркаміchallenge, буду суворою, але справедливою. Впевнена, що новий сезон буде не менш гостроцікавий, ніж попередній.

- Вас вважають однією з найуспішніших балерин України. Розкажіть, як все починалося?

- Все почалося, коли мені було п'ять років. Під час нашої з прабабусею прогулянки моя гімнастична зовнішність привернула увагу тренера з гімнастики, яка проходила повз нас. Жінка запитала дозволу у прабабусі перевірити мої здібності, і не відходячи від пісочниці це зробила: "Дівчинко, а нумо ніжку витягни, стань на місток". Наступного дня у Палаці спорту мене вже без підготовки та розігріву посадили на шпагат. Я плакала від болю, а дівчатка сміялися: це була сформована група, і діти вже все вміли. У гімнастиці досить жорсткі закони. Після тренування я сказала, що більше туди не піду, і мама перевела мене до балетного гуртка.

Катерина Кухар_2
Катерина Кухар з чоловіком

- Ви підкорили багато світових сцен. Яка вам запам'яталася найбільше?

- Будучи на першому курсі, я дебютувала на всесвітньо відомій сцені "Bunka Kaikan" в Японії, танцювала партію Машеньки в балеті "Лускунчик". Назавжди запам'ятаю ці незабутні емоції. Глядачі всюди нас приймають дуже тепло, але найсвіжіші спогади з тих вистав, які ми танцювали цього року. Найбільше мені запам'яталася головна сцена міста Монреаль. В Канаду ми були з Національним оперним театром України та виступали з виставою "Весілля Фігаро". Ми танцювали в величезній залі на 3000 осіб, і публіка дуже емоційно все сприймала: гру акторів, мізансцену, підтримки, піруети. Люди аплодували в таких місцях, у яких зазвичай ніхто ніколи не плескав. Нам було дуже приємно, адже на сцені ми завжди викладаємось на всі сто відсотків і в кінці вистави настільки сильно емоційно спустошені, що часом почуваємося, як вичавлений лимон.

Коли ми на поклоні відчуваємо від глядачів неймовірну підтримку і чуємо гул оплесків, відновлюємося, як птах Фенікс. Ще цього року вразила Франція. В деяких театрах цієї країни, якщо глядачеві дуже сподобався артист балету або спектакль, він може не тільки аплодувати або кричати "браво", а й тупотіти ногами після вистави, щоб створити сильніший акустичний ефект і таким чином викликати артиста на біс. Любов публіки - найбільша нагорода для артиста.

- Як вам вдається поєднувати гастролі, репетиції, участь в легендарному проекті "Танці з зірками" та материнство?

- Час - це єдине, чого мені не вистачає. Адже потрібно все встигнути: і себе тримати у формі, і щодня тренуватися, і спектаклі танцювати, і на гастролі їздити, і дитину на заняття відвести. Але добре, що у мене є мама і тато, які нам з чоловіком дуже сильно допомагають. Завдяки батькам ми займаємося все ж таки не тільки дітьми, а й творчістю.

Катерина Кухар_4

- Чим захоплюються дітки найкрасивішої пари українського балету?

- Нашій донечці Насті два з половиною роки. Вже зараз видно, що дівчинка дуже танцювальна, тому плануємо через півроку віддати доньку в її перший хореографічний клас, якщо їй сподобається. Це завжди дуже красиво, коли дівчинка в купальнику, в рожевій спідничці, з бантиками, з хвостиками - краса. А син Тимур захоплюється футболом. Грає за ФК "Оболонь".

- А як же хореографічне майбутнє сина? Пробували віддати його на балет?

- У Тимура з розтяжкою все дуже погано. Коли я вперше прийшла до нього тренування з футболу, у сина було заняття з розтяжки. Я подивилася, з яким скрипом він сідав в шпагат, який навіть шпагатом назвати не можна. Це була якась буква "Л" (Сміється). Ви знаєте, м'язи у нього тугі, як канатики, але дуже хороша координація. Його хвалять і називають "маленьким Мессі".

- Як Ви познайомилися з чоловіком?

- Наші стосунки з Олександром почалися зі спектаклю "Лускунчик": нас поставили в пару. Коли ми почали пробувати танцювати разом, були присутні якісь нюанси, які мені, як його партнерці, були іноді незручні. А мій педагог і народний артист СРСР Валерій Петрович Ковтун мене навчив, що в дуеті завжди винен партнер (Сміється). Я була дуже вимогливою до Олександра, часом навіть прискіпливою, через що у нас часто виникали конфлікти. Але під час вистави Олександр зробив все настільки ідеально, що я змінила гнів на милість. Олександр - геніальний танцюрист і один з найкращих партнерів. Сьогодні складність тільки в одному, ми йдемо до одного спектаклю різними шляхами. Кожен у своєму ритмі. Для мене важливий режим, рівномірна робота, а для нього ні. Коли репетируємо свої шматочки індивідуально - це не заважає, але коли стаємо в пару, іноді виникають суперечки.

Катерина Кухар_3

- Розкажіть трохи про те, як проходить день всесвітньо відомої балерини?

- Мій син цього року закінчив перший клас. Впродовж навчального року я була змушена вставати раніше, щоб відвести його до школи. Для мене це було випробуванням, тому що сон - важлива частина мого життя. Особливо професійного: під час сну артист повністю відновлюється.

Після того, як я відвожу сина до школи, ми разом з Олександром їдемо на репетицію. Спочатку у нас "класика" - це щоденний екзерсис, який йде від години до півтори і включає в себе класичні вправи біля станка, середину, стрибки і пуанти. Далі у нас за планом репетиції.

- Ви можете дати кілька порад з харчування українкам?

- Можу поділитися моїм списком заборонених продуктів: виноград, картопля, борошно і авокадо. Про фаст-фуд, я думаю, можна не згадувати, від нього Ви вже напевно давно відмовилися. Також я раджу наповнювати шлунок поступово і маленькими порціями. Рекомендую до свого раціону ввести цитрусові, якщо немає протипоказань. Наприклад, я завжди вранці випиваю стакан теплої води з лимоном для того, щоб м'яко запустити всі процеси в організмі. А після обіду люблю випити апельсиново-грейпфрутовий свіжовичавлений сік.

Залиште свій коментар