Дві клінічні смерті та місяці лікування. Шокін розповів ТСН про отруєння та кого підозрює у замаху на своє життя

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Колишній генпрокурор сподівається, що правоохоронці знайдуть причетних до свого отруєння та визначать, яким саме чином воно сталося.

Дві клінічні смерті пережив Віктор Шокін після отруєння ртуттю. В ексклюзивному інтерв’ю ТСН колишній генеральний прокурор України розповів обставини своєї недуги і як лікувався у віденській клініці. А ще зробив приголомшливу заяву: Шокін вважає, що причетними до його отруєння можуть бути американці. 

Розкажіть, будь ласка, коли ви відчули, що вас отруїли, де це сталося?

Дуже радий, що я можу розповісти більшості українців про це, бо я читав різні відгуки про своє отруєння. Але всі вони були не вірні.

Це трапилось 10 вересня 2019 року. Це трапилось в Греції, де я перебував у особистих справах. Я там не відпочивав. На жаль, в мене помер брат, ми його поховали, і після такої події, розумієте, не дуже хочеться відпочивати. Але хочеться побути наодинці самому з собою. В мене дуже гарні друзі в Греції. Я поїхав до них.

І от 10 вересня, коли я вийшов з машини, я знепритомнів і впав. Я не пам’ятаю, що було далі, але мені потім розповідали, хто був присутній поруч, що мені дуже повезло, що це трапилось саме в цьому місці і в цей час. Це трапилось приблизно об 11:40, дуже поряд був госпіталь, швидка допомога і дуже гарні фахівці. Згідно з заключенням грецької клініки, де я перебував спочатку у реанімації, в мене було дві зупинки серця. Для того, щоб мене повернути з того світу, було застосовано електрошокери для моєї реанімації. Потім я перебував вісім діб у реанімації, а згодом мене перевели до палати. Я не міг ходити, вчився там ходити заново.

Відео Ексклюзив ТСН: Віктор Шокін пережив дві клінічні смерті після отруєння ртуттю

Дві клінічні смерті пережив Віктор Шокін після отруєння ртуттю. В ексклюзивному інтерв’ю ТСН колишній генеральний прокурор України розповів обставини своєї недуги і як лікувався у віденській клініці. Шокін вважає, що причетним до його отруєння можуть бути американці. Подробиці далі в сюжеті. Більше читайте тут

Ексклюзив ТСН: Віктор Шокін пережив дві клінічні смерті після отруєння ртуттю

Мене виписали 20 вересня і 22 вересня я прибув у місто Київ. Була потреба обов’язково продовжити курс лікування, щоб повернутись до нормального життя. Мені порекомендували клініку у Відні. Коли я прибув до Відня, 9 жовтня 2019 року, потрапив до лікаря Корпана Миколи Миколайовича. І він мені розповів про Ющенка, що він дійсно брав участь у його лікуванні.

Мені зробили багато обстежень. 11 жовтня лікар до мене прийшов і запитав: "А ви знаєте, що у вас ртуть в організмі". У висновках зазначається, що вміст ртуті у мене в організмі – 9,7%, тобто у п’ять разів більше, ніж максимальна норма.

Потім я дізнався, що способи отруєння ртуттю дуже різні – можна отруїтись і парами ртуті, і іншими шляхами. Як мені говорили знайомі у СБУ, такий спосіб отруєння дещо застарілий, але ще має місце його застосування деколи.

Коли це встановили, аналізи були дуже погані. Було порушено дію печінки, нирок, ну дуже багато. Я дуже вдячний цій клініці і особисто Миколі Миколайовичу. За місяць мені понизили вміст ртуті у крові до 8%. 12 грудня 2019 року був останній аналіз – 7,1%. Але це все одно набагато більше норми, і є певні негативні наслідки, багато супутніх діагнозів, тиск трошки підвищений. Втім, нині багато показників вже покращились. На сьогоднішній день я вважаю, що я не на 100% здоровий, але на 85%, може навіть і на 90%.

Однак, мені ще потрібно лікуватись, наступний мій вояж до Відня, за планом реабілітації, буде за пару тижнів. Мені проведуть обстеження, і будемо знати, на що розраховувати.

Я не знаю, чи все закінчилось, але нині я перебуваю у Києві, мене ніхто не охороняє, окрім мене самого. Ніхто мені охорону не пропонував. Ну, як Бог дасть. Я звертався з питання отруєння до токсикологів, і є дуже багато можливостей – і в терміні, це могло статися і за місяць, і за два до моменту прояву отруєння. Маю сподівання на компетентність правоохоронних органів Греції.

Чи підозрюєте когось?

В мене немає явних ворогів, яких я точно знаю, що це ворог. Безумовно, одна з версій, але ця версія потребує дослідження, але є можливість причетності Байдена якимось чином до цих питань. Я звернувся офіційно до грецьких правоохоронних органів з цього питання, там є моя офіційна заява, просив їх розслідувати. Наскільки мені відомо, справа кримінальна порушена і розслідується, але це тільки моя інформація. Офіційно я ще відповіді не отримав, хоча звернувся досить давно з питання порушення кримінального провадження у зв’язку з моїм навмисним вбивством.

Чи пов’язуєте ви це з розслідуванням справи "Бурісми"?

Я вважав і вважаю, що справу "Бурісми" було закрито і передчасно, і незаконно. Відносно Байдена чи Порошенка, я скажу, що Порошенко робив дуже багато, щоб я залишився. Але, мабуть, були такі обставини, в тому числі і цей мільярд грошей. Я пам’ятаю дуже добре його виступ, коли мене звільняли. Він сказав, що я зробив дуже багато для органів прокуратури, що мене дуже потішило. Тоді я спитав, чого мене звільняють, якщо багато зробив, відповідь була – "не знайшов довіри суспільства".

Коли, на вашу думку, могло закінчитись розслідування справи "Бурісми"?

Я впевнений в тому, що до закінчення був ще довгий час, можливо і не один рік. Чому – справа ця доволі складна. Але без допитів Гантера Байдена, Арчера, Квасневського та інших директорів так званих "Бурісми", які начебто там щось робили, було важко справу закінчити. Але я впевнений, в наших планах було чітко прописано, що Україна має допитати їх і визначити їхню роль у "Бурісмі". В першу чергу я говорю про Гантера Байдена. Впевнений, якщо б ми пішли далі, ми б вийшли на дуже цікаві моменти. Але в нас є презумпція невинуватості, тому не хочу забігати наперед. Маю надію, що колись ця справа буде до кінця розслідувана, і будуть прийняті законні рішення.

Тобто ви вважаєте, що призначення сина Байдена можна вважати хабарем?

Якщо йти чисто шляхом логічних понять, то це можна дійсно розцінити як хабар. Але в нас дійсно є презумпція невинуватості і говорити так я не можу. Але і раніше публікувалась дуже гарна стаття, де все дуже гарно виписано, що Гантер Байден не мав жодного стосунку до енергетики, дійсно він був і кокаїністом, і трошки алкоголіком.

Нагадаємо, напередодні адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані розповів про замах на Шокіна і називав його чи не головним свідком у політичному протистоянні в США.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції