Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Після публікації розмови Зеленського робота з Францією і Німеччиною не зазнала змін

Ексклюзивні подробиці від помічника президента Андрія Єрмака в інтерв’ю ТСН.Тижню.

Чи вважають у команді Зеленського, що відносини з європейцями після публікації розшифровок треба ремонтувати, чи бачать у скандалі російський слід, про який сказала Ненсі Пелозі, і чи є розуміння, як з цього випробування вийти сильнішими - ексклюзивні подробиці від помічника президента Андрія Єрмака в інтерв’ю ТСН.Тижню.

Єрмак - людина з найближчого кола президента Зеленського. Фігура непублічна. Відомим публіці він став після обміну полоненими. Саме він літав у Москву за бранцями. В офісі президента він очолив міжнародний напрямок. Кабінет помічника, як і президентський, розташований на четвертому поверсі. Однак для запису інтерв’ю ми зустрічаємось не на Банковій, а в столичному ресторані. Такий формат Андрій Єрмак запропонував сам, щоб розмова пішла легше, попри важку тему.

- Ми розуміємо, що Україна опинилась в дуже скрутній ситуації, коли кожен крок, який би ти не зробив, може тільки погіршити становище. Чи є якась позиція в Києва, як утримати обидві політичні сили - і демократів, і республіканців?

- Давайте почнемо з того, що не проста, я б не сказав, що вона там дуже складна, не проста ситуація. Вона дісталася сьогоднішній владі. Не ми її створили, а ми її отримали в спадок. Для нас це є принциповою позицією, що адміністрація президента Зеленського не буде втручатися в справи будь-якої держави. Це внутрішні справи Сполучених Штатів. Тому в нас не було мети якимось чином, вплинути, розвинути чи не розвинути. У нас була ціль ще раз сказати, що ми бачимо в Сполучених Штатах нашого друга, нашого стратегічного партнера. Те, що відбувається там, це їх внутрішня політична кухня. І ми не будемо жодним чином брати в цьому участь. Наша дружба і наша підтримка двопалатна, вона є, вона дуже потужна, і я вважаю, і впевнений, що вона така буде і надалі.

Відео Помічник президента Андрій Єрмак дав ексклюзивне інтерв'ю ТСН.Тижню

Чи вважають у команді Зеленського, що відносини з європейцями після публікації розшифровок треба ремонтувати? Чи бачать у скандалі російський слід, про який сказала Ненсі Пелосі? І чи є розуміння, як з цього випробування вийти сильнішими? Дивіться в інтерв'ю помічника президента Андрія Єрмака.  

Помічник президента Андрій Єрмак дав ексклюзивне інтерв'ю ТСН.Тижню

- В принципі вся ситуація, як на вашу думку, з візитом Зеленського, розмовами з Трампом, вона розбурхала цей скандал? Чи все ж таки йому вдалося трошки пригасити?

- Я не вважаю, що президент Зеленський зробив якусь помилку під час візиту. Скажімо так, "бовкнув зайве" - ні, я так не вважаю. Після опублікування цієї стенограми всі побачили, можливо хтось очікував побачити щось таке, якусь інформацію.

- В який момент ви самі або президент Зеленський прочитали ці розшифровки, які опублікував Білий Дім?

- Ми знали про це тому, що ми читали американську пресу. І зранку з’явився твітер президента Трампа, в якому він натякнув про можливість того, що вони опублікують це. Як це буде відбуватись, ми ще не знали напевно, але що є така можливість, безумовно. І хочу вам сказати, що ця бесіда - частина історії. І вже зараз президенти обговорювали зовсім інші питання. Саме за ініціативи президента Трампа було дуже так конкретно закцентовано: так, торгівля - з американської сторони у мене відповідає держсекретар, з енергетики - міністр Перрі, з української сторони… Тобто, на сьогоднішній день ми маємо такі розклад і завдання щодо підготовки вже офіційного візиту.

- Європейські лідери вже відреагували на ці розшифровки, і мені просто цікаво, чи спілкувався президент Зеленський або хтось з Офісу президента стосовно тих реакцій?

- Ніхто не дзвонив, я думаю, що сьогодні спілкування лідерів відбувається тоді, коли в цьому є нагода є необхідність. Ще раз хочу повторити, що той темп і та основа консультацій, які ми маємо з Францією і Німеччиною, вона не зазнала жодних змін. Я думаю, що вона буде продовжуватись в такому форматі. Я думаю, що найближчим часом у лідерів буде нагода поспілкуватись саме на саміті Нормандської четвірки.

- Ініціатор імпічменту Трампа заявила, що в оприлюднених розшифровках взагалі в цих заявах вона побачила російський слід. Як ви ставитеся до цієї заяви?

- Я вважаю, що це вже такі конспірологічні заговори. Тому мені важко це коментувати. 

- Ви не думаєте, що там могла докласти свою руку Росія?

- Моє ставлення, моя позиція - воно базується на фактах, які я знаю. Мені дуже важко якісь припущення когось коментувати.

- Висновок, який команда Зеленського зробила після цього візиту до США, після всієї кілька серійної детективної історії - який він?

- Мабуть, це надало йому основу для того, щоб задуматись над багатьма речами, безумовно. Наприклад, як надалі розвивати саме в яких напрямках розвивати відносини зі Сполученими Штатами. Він сказав про це президенту Трампу, щоб з країни, яка потребує допомоги, перетворитися на країну, яка, маючи підтримку з боку свого стратегічного партнера, але буде країною, в якій Сполучені Штати будуть зацікавлені. І до якої, в тому числі, буде економічний інвестиційний інтерес і так далі. Безумовно, дуже багато чого зробити для цього. Пролунало про те, що є такий імідж і ми самі про це знаємо, про це говоримо, у нас є дуже високий рівень корупції. Думок і завдань дуже багато, але відчуття саме гордості за свою країну, і відчуття того, що ми маємо дуже великі перспективи. Ми сьогодні в дуже гарній ситуації, тому що ми в фокусі інтересу.

Кореспондент ТСН.Тиждень Ірина Прокоф’єва

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

Залиште свій коментар

Вибір редакції