Росіяни просто втекли з поля бою в ПАРЄ

За словами політика, росіян не побачать в Асамблеї мінімум до осені.

У понеділок, 25 січня, на пленарній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи було обрано нове керівництво.

ПАРЄ очолив іспанський депутат Педро Аграмунт, який також є членом сенату Іспанії від Валенсії. Політик раніше неодноразово підтримував Росію у своїх висловлюваннях, однак згодом змінив свою позицію, й наразі активно критикує російську агресію на Донбасі. Під час своєї промови, він звинуватив Росію в підтримці сепаратистів на Сході України та закликав допомогти Києву відновити контроль над своїми кордонами.

Представнику української делегації Володимиру Ар'єву доручили головування в комітеті з питань культури, науки і медіа.

В ексклюзивному інтерв'ю ТСН.ua Ар'єв розповів про свою нову посаду та настрої в ПАРЄ щодо підтримки України.

 

- Пане Володимире, Ви були обрані на посаду голови комітету ПАРЄ з питань культури, освіти, науки і медіа. Що насамперед це дає Україні?

- Наскільки це допоможе нашій делегації просувати інтереси. Тому що в цьому випадку тут багато звертають увагу на особистості, а не тільки на країну. Ну, а там уже від особистості залежить, як вдасться просувати ці інтереси. В даному разі, у нас у делегації достатньо велика кількість серйозних делегатів і особистостей, тому нам досі вдавалося це зробити. Хіба що не було загального політичного компромісу на найвищому рівні, які в принципі можуть бути лише в цьому разі. Але саме таке положення означає просто довіру до України, особливо до представників України і оцінку того, що українці проводять реформи і мають, скажімо так, великий кредит довіри і симпатію з боку європейських колег.

- Які Ви ставите перед собою завдання на посаді та чого слід очікувати з Вашим призначенням?

- Власне, я буду працювати так, як працювали всі європейські голови комітетів - неупереджено, детально та враховуючи всі позиції. Головне в цьому питанні бути професійним і не мати жодних конфліктів та інтересів. Я перш за все суворо відповідатиму всім цим критеріям. Також я буду намагатися все ж привертати увагу до ситуації, яка склалася в медіа і до того, що медіа, і не тільки в Росії, а й в Україні і в інших країнах перетворюється зараз більше в пропаганду, ніж у масову інформацію. "Лайфньюзівський" стиль це не добре. Але особливу увагу я буду приділяти питанню захисту медіа та журналістів від атак фізичних та юридичних, якщо їх атакуватимуть. Це питання культури та культурної спадщини і захисту в Україні та інших країнах, тому що на сьогодні ми бачимо більший ухил у бік космополітизму, йде втрата традицій та літературної спадщини, а цього допустити не можна, тому що втрачаються цілі пласти великої культури. Це в комітеті буде основна робота.

- Вчора був обраний новий голова Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт. Ви можете прокоментувати це призначення. На що українцям слід чекати від нього?

- З великою допомогою української делегації він зміг бути обраним на цю посаду. Це був великий процес, у якому саме українська делегація тепер брала участь. Аграмунт раніше був відомий такими дещо проросійськими позиціями, проте потім змінив свою точку зору. І вчорашні його слова про підтримку Росією сепаратистів на сході України під час вступної промови свідчать про адекватну оцінку ситуації.

- Можливо, відомо щось про перший його візит до України?

- Наразі не планується. Але ми з ним зустрічаємось окремо о 16:00 і я передам йому привітання від голови Верховної Ради України.

- Я не можу не запитати про ситуацію, яка склалася в ПАРЄ. Я маю на увазі поведінку і перспективи повернення російської делегації. Чи вдається українській делегації переконати членів Асамблеї в тому, що санкції необхідно подовжити?

- Нам вже це вдалося, тому що півтора місяця тому була ситуація, що готові були прийняти Росію майже з заплющеними очима, але саме українська делегація за підтримки і МЗС України, і президента, і голови Верховної Ради - ми в координації відпрацювали так, що настрої повністю змінилися і ми довели свою правоту. У цьому випадку Росія відмовилася приїжджати сюди, тому що вона мала всі шанси програти та отримати третє продовження санкцій. Відтак вони вирішили просто втекти з поля бою, умовно кажучи, і тепер фактично їм зарахована поразка. Вони просто уникнули продовження санкцій, але це означає, що до кінця року або до наступних виборів у Держдуму вони не зможуть відправляти свою делегацію сюди.

- Очевидно там напевно буде працювати російське лобі?  

- Дуже змінилися настрої. Навіть ті хто раніше казав, що росіян не потрібно судити, тепер говорять про те, що без виконання Росією головних пунктів резолюції, особливо у  відповідності  Росії до головних принципів Ради Європи, а це повага до територіальної цілісності і до прав людини, немає про що говорити про повернення. І я думаю, що нам тут в Україні потрібно буде показати себе надійним партнером і чим надійнішими ми будемо, тим більше до нас будуть прислуховуватися і надалі. Лише загальний європейський консенсус щодо Росії може змінити ситуацію. Наразі я такого консенсусу на рівні керівництва ЄС не бачив.

- Представник російської опозиції Володимир Кара-Мурза молодший заявив, що 26 січня відбуватимуться слухання щодо ситуації на Донбасі.

- Сьогодні і завтра відбудуться два круглих столи, які організовуються членами української делегації.

- Розкажіть, будь ласка, детальніше, які питання будуть розглядатися?

- Детально не можу, але сьогодні буде питання утримання в'язнів на територіях "ЛНР" та "ДНР" та те, в яких жахливих умовах утримуються полонені та заручники.

А в середу (27 січня – Ред.) ми будемо презентувати книгу злочинів РФ в Україні 2014-2015 роках і будемо проводити круглий стіл на тему "Міжнародний тероризм в Україні за участі людей, постраждалих від терористів РФ". Це будуть і діти, які потрапляли під обстріли, і військовополонені, і люди, які втратили своїх рідних. Ці люди завтра приїжджають сюди розповідати свої історії. Це буде такий короткий круглий стіл, але дуже насичений.

Розмовляв Дмитро Стефурак

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: