Існує ген астми

Міжнародній групі дослідників вдалося ідентифікувати ген, пов'язаний з розвитком бронхіальної астми у дітей.

Розташований в 17-й хромосомі ген під назвою ORMDL3 був виявлений співробітниками Університету Мічігану при дослідженні генотипів 2237 дітей, 994 з яких страждали астмою. За даними учених, наявність певного варіанту цього гена пов'язана із збільшенням ризику розвитку захворювання на 60-70%. У білих клітках крові астматиків також знайдені підвищені концентрації кодованого ORMDL3 білка.

Дані американських учених одержали підтвердження в ході додаткових генетичних досліджень з участю 2000 дітей з Німеччини і 3000 дорослих астматиків з Великобританії.

За словами учених, вони припускали, що ген, пов'язаний з розвитком астми, виконуватиме помітну роль в роботі імунної системи і формуванні алергічних реакцій. Проте дані про роль ORMDL3 в цих процесах на сьогоднішній день відсутні. Таким чином, біохімічний механізм взаємозв'язку ORMDL3 і астма як і раніше залишається невідомим.

Проте, дослідники вважають, що їх відкриття рано чи пізно приведе до розробки нових тактик лікування важкого хронічного захворювання. За словами одного з організаторів дослідження, професора Національного Інституту серця і легенів (США) Уїльяма Куксона знайдений ген є найсерйознішим з відомих до теперішнього часу спадкових чинників ризику розвитку астми. Пошук генетичних чинників розвитку астми продовжується. Проте, на думку експертів, нові знахідки генетиків в цій області навряд будуть такими ж значними, як відкриття ORMDL3.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: