Київ на порозі локдауну: місць в лікарнях майже не лишилося, медики б'ють у набат - коронавірус всюди

Київ на порозі локдауну: місць в лікарнях майже не лишилося, медики б'ють у набат - коронавірус всюди

Фото: КМДА

У столиці можуть запровадити найсуворіші обмеження "червоної" зони вже за тиждень, а то й за кілька днів.

Київ опинився на порозі локдауну. У столиці можуть запровадити найсуворіші обмеження "червоної" зони вже за тиждень, а то й за кілька днів. Таку думку напередодні висловив мер Києва Віталій Кличко.

Проте Кличко сподівається, що локдауну можна запобігти, якщо зараз ввести додаткові карантинні обмеження. "Якщо зараз не посилити обмеження, і динаміка залишатиметься загрозливою – це питання лише кількох днів, можливо, одного тижня", - сказав Кличко у відповідь на запитання, коли Київ опиниться в "червоній" зоні карантину. 

"Динаміка загрозлива": Кличко просить посилити карантин у "помаранчевій" зоні 

Щодо повернення до карантину вихідного дня, мер Києва заявив, що влада розглядає різні заходи обмеження, але нагадав, що карантин може вводити винятково уряд України. Тому Кличко закликав Кабінет міністрів розширити перелік протиепідемічних обмежень, що діють у "помаранчевій" зоні. 

Зокрема, столичний міський голова наголошує на обмеженнях щодо проведення масових зібрань, роботи ТРЦ, закладів громадського харчування та проведення спортивних змагань. "Наприклад, у четвер у столиці запланований великий футбольний матч (матч 1/8 фіналу Ліги Європи між "Шахтарем" та "Ромою" - ред.), на який з усіх регіонів приїдуть багато глядачів - до 35 тисяч", - повідомив він. 

Кличко наголосив, що за останні півтора тижня у Києві збільшилася кількість інфікованих COVID-19, хворих на грип та ГРВІ. 

Міський голова зауважує, що "динаміка розповсюдження хвороби загрозлива". 

Київські школярі достроково підуть на канікули

Водночас у Києві вже ухвалили рішення розпочати весняні канікули для учнів 5-11 класів на два дні раніше – від четверга, 18 березня.

Водночас садочки та початкова школа працюватимуть в звичному режимі.

"Це найскладніша ситуація для медиків Києва від початку пандемії"

Віталій Кличко додав, що ситуація у столиці справді складна: у тяжкому стані 71% госпіталізованих. 

"Це найскладніша ситуація для медиків Києва від початку пандемії. З такими темпами розповсюдження вірусу і кількістю госпіталізацій за добу, вже за кілька днів місць у лікарнях не буде", - додав мер.

Мер Києва заявив, що містянам досі не виділили місця в закладах Національної академії наук, МОЗу та відомчих лікарнях. 

Що кажуть лікарі

Київські лікарі кажуть, що ситуація з коронавірусом справді суттєво погіршилася, а місць в опорних лікарнях Києва майже не лишилося.

"Ситуація дійсно погіршилася. Зараз щодня в черзі до кабінету до 50 хворих, і у багатьох підтверджується коронавірус. Коронавірус зараз усюди. Хвороба стала більш складною, має тяжчий перебіг, якщо порівнювати з початком пандемії. Коронавірус дає багато ускладнень, багато кисневозалежних пацієнтів. Змінилися і симптоми. Нещодавно у мене був чоловік, який скаржився на нежить, при огляді у нього діагностувалася ангіна, і тест на коронавірус був позитивним. Крім того, COVID-19 почав тяжче піддаватися лікуванню: змінюємо пацієнтам по кілька препаратів, тому що немає результату. Госпіталізувати когось дуже важко, місце для людини із сатурацією 72 вчора пів дня шукали. Це ще відбувається тому, що лікування коронавірусу стало довшим – хворі по три тижні проводять у лікарні, тому що, знову ж, стандартні препарати, очевидно, на новий штам не діють", - розповіла ТСН.ua сімейна лікарка у Дарницькому районі Києва Олена Л.

Як розповіла ТСН.ua співробітниця Київської міської клінічної лікарні №1, що у Дарницькому районі столиці, ще минулого тижня заклад почали готувати до прийому хворих на COVID-19.  "Звільнили кілька поверхів лікарні, виписали більшість хворих, які перебували там з інсультами чи інфарктами", - розповіла нам співробітниця лікарні.

Лікар лабораторії радіоізотопної діагностики лікарні №12 Дмитро Левінський написав у Facebook, що місць в опорних лікарнях Києва не лишилося. "У нашій лікарні, наприклад, вже почали класти хворих у чисті зони (для персоналу та резерв під екстренку)", - пише він.

Про складну ситуацію в лікарнях також розповіла у коментарі ТСН.ua київська лікарка-епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк. "Так, дійсно, в лікарнях все досить-таки погано, навіть у тих лікарнях, які не лікують COVID-19, дуже багато хворих пацієнтів, дуже багато співробітників хворіє, тому, думаю, що якесь посилення заходів, звичайно ж, потрібно. Наскільки сильне, це вже буде вирішуватися на рівні адміністрацій. Потрібно дивитися в комплексі на цю проблему. Але, однозначно, якісь заходи вживати потрібно", - каже епідеміологиня.

Нагадаємо, станом на ранок 18 березня у Києві зафіксовано 1 092 нових випадки коронавірусу за добу. Загалом у столиці підтверджено 149 923 випадки COVID-19. Від початку епідемії у Києві одужали 100 423 людини (543 за добу), померла 2 991 людина (30 за добу). 

Автори: Світлана Несчетна, Тетяна Василенко

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація