Косметика отруює організм жінки

До організму жінки, яка щодня користується косметикою, впродовж року надходить до 2 кг хімічних речовин.

Косметика отруює організм жінки
photo by: ennil.deviantart.com
Британський біохімік Річард Бенс у результаті трирічного дослідження проблеми вживання жінками косметики прийшов до висновків, що до організму жінки, яка щодня користується косметикою, впродовж року надходить до 2 кг хімічних речовин.

Косметичні препарати, як відомо, мають побічні ефекти. Вони можуть викликати подрзнення шкіри, передчасне старіння і навіть онкологічні захворювання. Але, за твердженням британського біохіміка, головна небезпека криється не в кількості хімікатів, а в їхній сполучуваності.

Фахівець стверджує, що кожний з косметичних препаратів сам по собі може бути безпечний, однак невідомо, який ефект можуть мати речовини, коли вони змішуються одна з одною.

Виявляється, потрапляння хімікатів до стравоходу через рот може виявитися менш небезпечним, ніж їхнє втирання у шкіру. Професор Бенс пояснює це так: якщо губна помада попадає жінці до рота, вона розщеплюється ферментами, які містяться у слині і згодом у шлунку, а от хімічні речовини, які залишаються на шкірі, потрапляють прямо у кров непереробленими.

Крім цього, у результаті досліджень професор Бенс з’ясував, що дев’ять з десяти жінок користуються простроченою косметикою. Але ж відомо, що прострочені косметичні препарати можуть стати розсадниками небезпечних бактерій.

Під особливою підозрою у фахівців знаходяться окремі хімічні речовини - парабени, що використовуються як консерванти у милі, шампунях, дезодорантах і дитячих лосьйонах. Їхні залишки були знайдені в ракових пухлинах грудей, хоча їхня причетність до виникнення раку і не була доведена.

Приміром, лаурил сульфат натрію, що спінює мило і шампунь, а також входить до складу кремів для гоління, зубної пасти і піни для ванн, здатний викликати подразнення шкіри. Таким чином, косметичні засоби для догляду за тілом можуть стати предметом занепокоєння і чоловіків.

У відповідь на заяви британського біохіміка асоціація виробників косметики, парфумерії і гігієнічних засобів заявила, що причин для занепокоєння немає, оскільки всі подібні продукти відповідають вимогам Євросоюзу з безпеки. Можливо, уся справа лише в обсязі і різномаїтті споживаних хімічних засобів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: