Коти лікують алергію

Іспанські вчені запропонували ефективний спосіб боротьби з алергією на кішок: лікування полягає в прийомі самого алергену.

Коти
Побічних ефектів лікування зафіксовано не було, що може свідчити про безпеку нової методики. (Фото: tiga.by)
Іспанські вчені запропонували ефективний спосіб боротьби з алергією на кішок. Лікування, що полягає в прийомі під язик зростаючих доз екстракту котячої лупи, приводить до ослаблення несприятливих імунних реакцій, переконані дослідники.

Зазвичай лікарі рекомендують людям, які мають алергією на котячу шерсть, позбутися домашніх вихованців. Проте фахівці мадридської лікарні Рамон-і-Кахаля вважають, що при лікуванні за допомогою нового методу необхідність в цьому заході відпаде.

У експерименті, проведеному вченими під керівництвом Еміліо Алварес-Куеста, взяли участь 50 підлітків, які скаржаться на алергією на кішок. Всім учасникам проводилася сублінгвальна імунотерапія (SLIT) - щоденне введення під язик крапель, що містять зростаючі дози котячого алергену (лупи), або плацебо.

Передбачалося, що введення дози алергену, що поступово збільшується, приведе до „звикання” імунної системи пацієнтів до алергену і поступового згасання алергічних реакцій.

В даний час аналогічний метод – специфічна десенсибілізація – застосовується в медицині для лікування алергії на пил і пилок. 

Після закінчення річного курсу лікування учасникам належало провести півтори години в кімнаті, де мешкала кішка. З'ясувалося, що у 62% пацієнтів, що лікувалися по методу SLIT, спостерігалося значне зниження симптомів алергії в порівнянні з початковими даними.

Крім того, у них покращилися показники дихання і знизилася реакція шкіри на екстракт котячої лупи. Побічних ефектів лікування зафіксовано не було, що може свідчити про безпеку нової методики, повідомили вчені. Докладний звіт про результати дослідження був опублікований в журналі „Allergy”.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: