100 років тому народилася "мама" Карлсона

Сьогодні в Швеції проходять урочистості до 100-річного ювілею Астрид Ліндґрен.

Урочистості з нагоди 100-річного ювілею знаменитої дитячої письменниці, авторки розповідей про Карлсона та Пеппі Довгу Панчоху, Астрид Ліндґрен, пройшли в середу по всій Швеції.

Ліндґрен розсміялася б, якби дізналася, що святкують 100-річчя з дня її народження, відзначають у зв'язку з ювілеєм шведські ЗМІ, нагадуючи, що знаменита письменниця не любила офіційних і урочистих заходів.

Можливо, знаючи про таке ставлення Ліндґрен до урочистостей, голосно про знаменну дату в Швеції не говорять. Проте ювілейним тут став весь 2007 рік. Важко знайти місце чи навіть невелике село, де б не відзначили цю дату.

Ліндґрен присвячують театральні вистави, в бібліотеках і культурних центрах країни проходять виставки, що розповідають як про саму письменницю, так і про героїв її книг.

Шведська поштова служба напередодні дня народження Астрид Ліндґрен представила традиційні різдвяні марки, присвячені цього року письменниці та її казковим персонажам. Серія називається "Казкове різдво Астрид Линдґрен". Головним мотивом марок стали створені Ліндгрен образи сильних і сміливих дівчаток - Пеппі Довгої Панчохи, Лотті та Мадікен, на прикладі яких виховано не одне покоління дітей у Швеції й по всьому світі.

Спільно з художниками з Німеччини шведська поштова служба підготувала і спеціальну марку, присвячену безпосередньо ювілеєві. Ліндрен зображена на ній разом з одним з своїх улюблених героїв - пустуном Емілем з Леннеберга.

Основні ювілейні урочистості відбудуться в середу на батьківщині письменниці - в місті Віммербю. Тут відбудеться покладання квітів на могилу Ліндґрен, факельний хід і концерт за участю відомих шведських виконавців.

А в Стокгольмі, в одному з соборів, в день ювілею пройде доброчинний концерт на користь бездомних дітей.

Твори Астрид Ліндґрен (14 листопада 1907 року - 28 січня 2002 року) перекладено 91 мовою. По всьому світі продано до 145 мільйонів примірників книг, створених письменницею. Після її смерті шведський уряд заснував міжнародну премію пам'яті Астрид Ліндґрен. Її вручають дитячим письменникам, ілюстраторам, а також організаціям, що прагнуть прищепити любов до читання дітям і молоді. За традицією, ім'я лауреата цієї премії щороку називають в березні на батьківщині Астрид Ліндґрен у місті Віммербю. Нагороду лауреатові вручають в травні в Стокгольмі. Сума премії складає 500 тисяч євро.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: