100 років з дня народження Бандери

1 січня виповнилося 100 років з дня народження Степана Бандери.

1 січня 2009 року виповнилося 100 років з дня народження, а на 15 жовтня випадає 50 років з часу загибелі Степана Бандери. В українській історії є кілька постатей, згадка про яких викликає серед українців потужні емоції. Степан Бандера - одне з таких імен.

Через сто років після його народження ім’я Бандера може викликати і протилежні емоції та суперечливі оцінки його ролі. Але навіть з різними оцінками його методів Степан Бандера для усіх сучасних поколінь залишається також символом українського націоналізму та боротьби за незалежність.

Степан Бандера народився 1 січня 1909 року в теперішній Івано-Франківській області, походить з родини греко-католицького священика. 

У той час, як для прихильників Степан Бандера це символ безкомпромісного борця, критики зосереджуються на тому, що ОУН під його проводом стала організацією, яка взяла на озброєння терористичні методи. Проте чи не найбільшою і досі триваючою дискусією стосовно нього є суперечка про те чи був Бандера та його організація союзниками нацистської Німеччини.

На закиди про застосування збройних методів боротьби, як ветерани ОУН так і менш заангажовані джерела вказують, що у тогочасних умовах насильство було інструментом фактично усіх сторін і зокрема польської держави.

І фактично незаперечною є саме етнічна – національна основа ідеології ОУН, для якої йшлося про визволення українського народу, поневоленого іншими та виборювання йому права на національну державу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: