110 років від дня народження Ільфа

Цього тижня був привід іще раз перечитати "12 стільців": день народження Іллі Ільфа - 110 років.

Цього тижня був привід іще раз перечитати "12 стільців": день народження Іллі Ільфа - 110 років. До речі, цього року від дня смерті Іллі Файнзільберга - 70 років, а творові "12 стільців" - 80.

Твори Ільфа читають, цитують, вони стали мало не народною творчістю. Дочка письменника живе сьогодні в Москві й час від часу відвідує Одесу - місто, де Ільф народився і працював. Наші кореспонденти пройшлися в Одесі пам'ятними місцями й зустрілися в Москві з донькою сатирика.

Дочка Іллі Ільфа - відома в Москві особа як філолог, перекладач з англійської та найкращий знавець творчості Ільфа і Петрова. І хоча вона погано пам’ятає батька, який рано помер, та все своє життя присвятила саме йому.

Ільф - це псевдонім, письменник узяв його собі ще в 19-му році. Як і два його брати художники.

Псевдо батька стало прізвищем і для дочки, Олександрою Ільф вона записалася в паспорті, коли їй виповнилося 16. Зі справжнім прізвищем здобути вищу освіту було тоді практично неможливо. До Одеси - міста, де народився і жив батько, вона потрапила вже дорослою, але полюбила її як другу батьківщину: "Орден, який я наразі отримала в Одесі за особливі заслуги перед вітчизною, так що не те щоб моя любов залишилася без відповіді".

В Одесі й досі багато що нагадує про Ільфа й Петрова: екіпаж Антилопи гну, та й 12-й стілець на Дерибасівській. У цьому типовому одеському дворі на Молдаванці письменник народився. А в літературному музеї зібрано найбільше експонатів з життя Ільфа й Петрова. Днями до колекції додався ще й останній піджак сатирика.

Хоч останнім часом твори Ільфа й Петрова активно перевидають, на авторські права дочка письменника не претендує - вони спливли через 20 років після смерті славетного дуету. Тепер Олександра Ільф - найсуворіший критик нових видань та постановок батькових творів: „Больше всего мне нравится „Золотой теленок” Швейцара - мне нравится Юрский, мне нравятся все, я этот фильм обожаю, смотрю его всегда. В двух фильмах Гайдая и Захарова, там есть очень хорошие места, есть и так себе, но все последующее, по-моему, довольно отвратительно”.

Сучасним постановкам бракує чистоти жанру, вважає Олександра Іллівна. Її син, онук письменника - журналіст, і живе в Ізраїлі. Вона - усамітнено в центрі Москви. Дочка сатирика каже: навколишній світ вже навряд чи здивує, хіба що засмутить.

ВідеоЮвілей Іллі Ільфа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: