350 робіт Пікассо їдуть в турне

Роботи іспанського генія Пабло Пікассо з колекції музею Парижа вирушають у світове турне наступного року.

350 робіт Пікассо їдуть в турне
Пабло Пікассо
Ретроспективу Пікассо, складену з 350 творів, на початку 2008 року доставлять до Мадрида. Виставку, число експонатів якої може змінюватися залежно від місця експозиції, демонструватимуть у кількох країнах протягом трьох місяців у кожній. Після Іспанії експозиція відправиться до Італії, ведуться переговори про організацію виставки під час Олімпійських ігор у Китаї, в Абу-дабі, США, Бразилії та Росії.

350 робіт Пікассо їдуть в турне
"Любителька Абсенту" Пабло Пікассо
Наприкінці ХХ століття світова преса запекло сперечалася, кого ж вважати найвидатнішою людиною минаючого століття. Як завжди в таких випадках, думки вчених, експертів і спостерігачів істотно розділилися. Проте найбільша популярність все-таки торкнулася двох імен — Альберта Ейнштейна і Пабло Пікассо. 

350 робіт Пікассо їдуть в турне
"Дівчинка на кулі" Пабло Пікассо, 1905 рік
Пабло Пікассо називають патріархом порушених форм і майстром іносказання в живопису. Справді, він домігся визнання не лише завдяки надзвичайній працездатності. Пікассо одностайно визнано найбільш плідним художником в історії — через своє життя, яке тривало майже століття, художник проніс власне бачення світобудови, відмінне від того, що було притаманне його сучасникам.

350 робіт Пікассо їдуть в турне
"Герніка" Пабло Пікассо, 1937 рік (величезна робота розміром 8х3,5 метрів)
Він виявився одним із перших, хто зрозумів, що ера відтворення форм позаду, а попереду цілком непізнаний період — передача внутрішнього психічного стану й вивільнення внутрішнього образу з вогкої темряви людського єства. «Портрети повинні мати не фізичну й не духовну, а психологічну досконалість», — заявив він свого часу.

350 робіт Пікассо їдуть в турне
"Дві жінки у барі" Пабло Пікассо, 1902 рік
Крім того, значною мірою успіх Пікассо пов’язаний із митецьким створенням захоплюючого міфу про небувалого генія, зарозумілість, чарівність і внутрішня воля котрого мали таку ефектну руйнівну силу, що зламали сприйняття всього світу. Вірніше, тієї його частини, яка здатна створювати громадську думку. Свідомо уникаючи людей із сильною волею, Пікассо просувався до вершин успіху, найвищою мірою завдяки мистецтву психосинтезу, моделювання та відчуття нового. Самолюбство цього майстра називали жахливим, і воно розбилося б об скелі несприйняття, якби не неймовірно було розвинене нестримним іспанцем розуміння психології сприйняття. Він навіть не вгадував — прораховував, чого чекає світ від мистецтва, і охоче дарував це, виражене чи то простими, чи то божевільними, чи то неймовірними, але завжди новими формами. Він ніколи не переймався думкою публіки — він сам її нав’язував, примушуючи сприймати його таким, яким подавав себе світові.

350 робіт Пікассо їдуть в турне
"Родина Салтімбанків" Пабло Пікассо, 1905 рік
«До двадцяти п’яти самовпевненість допомогла Пікассо стати шанованим майстром, до двадцяти шести — прабатьком кубізму, а до тридцяти п’яти — стати біля витоків сюрреалізму», — вважає дослідник парадоксів геніальності Джин Ландрам. По суті, усе життя художника виявилося неперевершеним фанатичним викликом світу, в який він прийшов і який з дитинства жадав підкорити. З безстрашністю бика, чиї бої вражали й зачаровували майстра, і з нахабністю донжуана, яким він був протягом усього свого життя, Пабло Пікассо взяв на себе відповідальність зруйнувати сталі норми в живопису, аби створити нові...

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: