Акрополь буде музеєм

Красот Акрополя в Афінах вже не буде на пагорбі. Античні скульптури та статуї переносять до щойно збудованого музею.

Красот Акрополя в Афінах вже не буде на пагорбі. Античні скульптури та статуї переносять до щойно збудованого музею. Він біля підніжжя Акрополю і відкриється в кінці наступного року. 

Більша частина підлоги музею буде скляною - це зробили для того, щоб відвідувачі могли бачити розкопки, які проводилися під час будівництва.

Біля афінського Акрополя немає жодного туриста. Замість них, шедеврами античності милуються місцеві будівельники - вони розпочали безпрецедентну операцію із перенесення історичних реліквій. 

Першим експонатом, який спустили з пагорба, став знаменитий фриз Парфенона, створений ще у 5-му сторіччі до нашої ери. Мармурову плиту обережно у контейнері за допомогою кранів спускали донизу, вага вантажу, дві з половиною тонни. Усього греки планують перенести понад 4 тисячі античних скульптур. Кажуть, уся операція може забрати до трьох місяців.

За один день переносять лише по кілька скульптур. Перед цим їх обережно загортають у спеціальну антиударну піну. І доправляють до збудованого музею біля підніжжя Акрополя. У новій критій будівлі шедеври античності будуть захищені від примх погоди. Музей відкриється наприкінці наступного року. Більша частина його підлоги буде скляною, щоб відвідувачі могли бачити розкопки, які проводилися під час спорудження музею.

За день до масштабної операції до Акрополя пустили знімальну групу з Голлівуда уперше за 18 років. Американським режисерам, як виняток, дозволили лише протягом одного дня використати античний пагорб, як сцену для знімального майданчика. Свого часу це заборонили навіть творцям славнозвісної Бондіани.

До речі, у новій будівлі передбачили місце і для перлин колекції Британського музею - фризу та статуй, які на початку 19-го сторіччя вивезли до Великобританії. Втім, Лондон повертати скарби Парфенона досі відмовляється.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: