Алексій ІІ відслужив у Парижі

Патріарх Московський і всія Русі Алексій II взяв напередодні участь в молебні перед Терновим вінцем Ісуса Христа в соборі Паризької Богоматері.

Патріарх Московський і всія Русі Алексій II взяв напередодні участь в молебні перед Терновим вінцем Ісуса Христа в соборі Паризької Богоматері.

У богослужінні брали участь численні представники вищого православного і католицького духівництва і мирян.

Звертаючись до Патріарха перед початком молебні, голова Конференції католицьких єпископів Франції кардинал Жан-Пьер Рікар назвав нинішню подію історичною, відзначивши, що "вона має велике значення для всього людства, не тільки для православної і католицької Церков".

"Те, що об'єднує два народи, дві Церкви, - це єдина віра", - сказав католицький ієрарх.

У відповідь у слові Алексій II подякував кардиналу і архієпископу Паризького монсеньора Андре Вен-Труа за запрошення відвідати собор Паризької Богоматері, щоб поклонитися "одній з найбільших святинь християнського світу", а також за можливість православним регулярно здійснювати тут богослужіння.

Терновий вінець Спасителя зберігається в соборі Паризької Богоматері в спеціальному футлярі з броньованого скла. Він був привезений до Франції з Візантії в ХIII столітті королем Людовиком IX.

Французький монарх, названий Святим за свою віру і велике благочестя, в серпні 1238 року зустрічав цю святиню за 40 км від Парижа. Людовик зняв із себе всі королівські регалії і взуття і разом з своїм братом ніс Терновий вінець на плечах.

У 1241 році до Парижа була принесена частинка Хреста Господнього. У рекордні терміни, з 1243 по 1248 роки, для цих реліквій в центрі Парижа на острові Сіте була споруджена Свята каплиця (Сент-Шапель), на будівництво якої було витрачено коштів у два рази більше, ніж заплачено за сам Терновий вінець. Разом з вінцем і фрагментом Хреста Господнього тут зберігався також один із цвяхів, вбитих в тіло Христа.

Тернові шипи (всього близько 70) були як дар направлені соборам і храмам різних християнських країн. Під час революції у Франції каплиця була закрита, а святині перенесені в Національну бібліотеку. У 1806 році Терновий вінець та інші святині, запаяні в спеціальні скляні капсули, були розміщені в скарбниці собору Паризької Богоматері, де зберігаються і досі.

У першу п'ятницю кожного місяця в 15:00 за місцевим часом, а також в Страсну П'ятницю Терновий вінець разом з частинкою Хреста Господнього і цвяхом від нього виносяться для поклоніння віруючим. У інші дні року доступу до цих святинь немає.

ВідеоАлексій ІІ в Соборі Паризької Богоматері

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: