Американський солдат поверне Німеччині художній альбом Гітлера

Художній альбом Гітлера передадуть Німеччині.

Владі Німеччини буде повернуто художній альбом, що складається із зображень творів мистецтва, які Гітлер хотів би бачити у своєму "Музеї фюрера" в австрійському Лінці.

Своєрідний художній альбом вождя Третього рейху німецькому послу в США передасть 87-річний американський ветеран Джон Пістоне. Він був серед солдатів, яких послали в Бергхоф, резиденцію Гітлера в Баварських Альпах. Там він знайшов альбом і забрав його додому в Клівленд як сувенір. Довгий час Пістоне не знав про зміст видання та його історичної цінності.

Який саме альбом опинився в розпорядженні ветерана, йому пояснили в американській організації із захисту творів мистецтва Monuments Men. Пістоне погодився розлучитися з виданням, коли йому пояснили, що воно може допомогти розшукати картини, місце розташування яких невідоме досі.

Книга, яка виявилася у Пістоне, є одним із 31 подібних альбомів. Ще 19 зберігаються у Німецькому історичному музеї, решта вважаються знищеними. Американець розповів, що бачив як мінімум три таких альбоми в Бергхоф. Спочатку він спробував взяти два, однак вони виявилися дуже важкими. Том, який забрав Пістоне, позначений номером 13.

Мистецтвознавці зазначають, що альбом особливо цінний, оскільки в ньому представлено мистецтво Німеччині XIX століття, що Гітлер любив найбільше. У книзі 60 сторінок, кожна фотографія супроводжується ім'ям художника та назвою роботи. Церемонія передачі відбудеться в будівлі Держдепартаменту США. Перед тим як вирушити до Німеччини, книга три місяця буде виставлятися в Новому Орлеані.

Гітлер у юності сам малював і вважав себе фахівцем у мистецтві. Прийшовши до влади, він склав план створення "супермузею" в Австрії, в якому повинні були знаходитися найвизначніші шедеври. Для наповнення зборів була організована "Спеціальна місія 'Лінц'", діяльність якої фінансувалася за рахунок продажу книги "Майн Кампф". У 2008 році Музей німецької історії відкрив на своєму сайті базу даних предметів мистецтва з "Лінцзької колекції".

Читайте також:

Російський олігарх придбав Mercedes Гітлера

У Франції знайшли секретну "справу Гітлера"

В Україні заборонили книги Гітлера та Істархова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: