Американський університет відкрив виставку підробного мистецтва

Дата публікації
Перегляди
1540
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Американський університет відкрив виставку підробного мистецтва

Марк Ландіс підробив Пікассо настільки досконало, що навіть фахівці не розпізнали фальсифікації / Фото: sulekha.com

Коло 40 творів мистецтва, несправжність яких не зуміли розпізнати численні музеї, демонструються в одному місці.

В Університеті Цинциннаті 1 квітня, в День дурня, відкрилася виставка робіт американського фальсифікатора, який протягом майже трьох десятиліть дарував музеям і галереям США картини, нібито створені найбільшими художниками.

Американець при цьому відрекомендовувався різними іменами, найбільш відоме з яких Марк Ландіс.

На сайті навчального закладу наголошується, що в центрі виставки під назвою "Хибна реальність" - підробка, а також реальне і нереальне мистецтво.

В університеті вирішили звернути увагу на ті труднощі, які відчувають навіть музеї, стикаючись із підробленими творами мистецтва.

На виставці представлено близько 40 творів, серед них є, наприклад, підробка під Пабло Пікассо. Відомо ж про існування приблизно ста картин, які Ландіс, іноді прикидаючись єзуїтським священиком, передавав в дар музеям.

Про багаторічні афери Ландіса стало відомо в 2010 році, коли він подарував художньому музею Хилліард при Університеті Луїзіани картину американського імпресіоніста Чарльза Кортні Карана. Однак в музеї запідозрили, що це підробка і провели дослідження картини, яке показало, що вона була написана поверх надрукованої репродукції.

Цікаво, що Ландісу ніколи не висувалися офіційні звинувачення, оскільки він не продавав свої роботи, а просто їх дарував.

Виставка в Університеті Цинциннаті триватиме до 20 травня.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1540
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація