Андріївська церква може впасти!

Рятувати Андріївську церкву у Києві практично нема кому!

Андріївська церква може впасти!
Міська влада каже, що не має грошей. Архітектурний шедевр тріщить по швах. Пагорб, на якому він стоїть - зсувається. І від цього руйнується будівля. Столичні чиновники грошей на реставрацію чекають від Кабміну.

Андріївську церкву, закладену ще самою імператрицею Єлизаветою Петрівною, не реставрували вже понад 7 років - бідкається начальник столичного управління культурної спадщини Руслан Кухаренко. Але тепер у церкви є статус пам‘ятки національного значення, тому гроші на це має виділяти Кабмін. Та шедевр вітчизняного зодчества 18-го століття вже давно не той, кажуть історики. На доказ показують проект руки самого Растреллі.

Архітектурний шедевр узагалі може впасти, як чимало церков, зведених до нього на цьому місці. Вагомий внесок у рятування Андріївської могли б зробити... працівники ДАІ, каже столичний чиновник Кухаренко: вже кілька років рух транспорту на Андріївськоу узвозі заборонений - через ті ж таки зсуви, але водії на знаки не зважають, та ще й паркуються вздовж вулиці. А до порушників поки що не дійшли руки адміністрацій районів, де розташована Андріївська церква. Узвіз невпинно повзе, зокрема, через відсутність дощових стоків.

Орієнтовна вартість усіх рятівних робіт - близько 10 мільйонів гривень. Аби їх отримати, до уряду треба подати відповідний проект. Його підготовка забере років зо два. Втім, що станеться з Андріївкою за цей час - сказати не береться ніхто.

ВідеоЖахи Андріївської церкви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: