Археологи відкопали в центрі Риму вітальню Нерона, яка "обертається"

Італійські археологи знов оголосили про сенсаційну знахідку, зроблену ними при розкопках в серці Вічного міста, на Палатінському горбі. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Італійські археологи стверджують, що їм вдалося виявити вітальню імператора Нерона, яка "обертається". Вони вважають, що незвичайний обідній зал, в центрі якого знаходься платформа, яка крутиться день і ніч , повторюючи обертання Землі, є частиною  знаменитого Золотого будинку (Домус ауреа) Нерона.

Відомо, що Золотий будинок Нерона названий так через розкіш і золоті фрески, і споруджений на місці вигорілого під час пожежі 64 року міста, займав величезний простір, і протягнувся до Палатінського горба. Раніше дослідники вважали, що "кругла трапезна", описана Светонієм в "Житті дванадцяти Цезарів" знаходилася в частині палацу Нерона, нині похованого під горбом Оппій.

Нинішнє відкриття не лише відновлює історичну правду, але і проливає світло на зовнішність Риму в першому столітті нашої ери. Подальші імператори прагнули знищити сліди правління Нерона.

Золотий будинок був відкритий ще в часи Відродження, тоді порожнечі вважали гротами, прикрашеними прекрасними фресками змальовувати, які спускався сам Рафаель. Проте через вологості зараз від них майже нічого не залишилося.

Читайте також:

Африканське походження людини знову піддали сумніву

Почалися нові розкопки поховання теракотового війська в Китаї

У Києві ведуть розкопки храму-копії Гробу Господнього

У річці Німеччини "всплив" фрагмент 2000-річної статуї імператора Августа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: