Археологи знайшли доказ передсмертної зустрічі Антонія і Клеопатри

Археологи знайшли частину входу в гробницю Клеопатри та зрозуміли, про що писав Плутарх.

Археологи знайшли доказ передсмертної зустрічі Антонія і Клеопатри
Фрагмент картини "Бенкет Антонія і Клеопатри" пензля Яна де Бре
Грецькі морські археологи, що проводили розкопки біля узбережжя єгипетської Олександрії, виявили гігантський 15-тонний поріг з граніту, який, як вони вважають, був частиною входу в гробницю Клеопатри.

Вчений Гаррі Цалас заявив, що, судячи з порога, у будівлі були семиметрові двері. Це аргумент на користь гробниці: очевидно, що після смерті і поховання Клеопатри в усипальниці ніхто не повинен був входити, і, відповідно, двері можна було робити важкими.

Знайдений поріг, якщо він дійсно знаходився при вході в мавзолей єгипетської цариці I століття до нашої ери, може пролити світло на історію смерті коханого Клеопатри, римського полководця Марка Антонія, про що розповідав Плутарх. Після того, як Єгипет був підкорений імператором Октавіаном Августом, Клеопатра закрилася у своїй усипальні разом із служницями, і готувалася здійснити самогубство. Антоній вирішив, що його кохана вже загинула, і кинувся на меч. Тоді жінки на мотузках втягнули пораненого до гробу, щоб Антоній міг померти поруч з Клеопатрою.

Значні розміри порога, таким чином, пояснюють, навіщо вмираючого Антонія треба було втягувати всередину будівлі на мотузках: жінки, закрившись в гробниці, не могли б самі зрушити з місця масивні двері. Сама цариця наклала на себе руки через 11 днів після смерті Антонія.

Читайте також:

Єгипетські археологи підняли з дна моря пілон палацу цариці Клеопатри

Загадку особистості Шекспіра розгадають вже найближчими місяцями

Стало відомо, як виглядала Клеопатра

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: