Арт-дилера запідозрили в обмані уряду Італії

Представники влади поставили під сумнів авторство купленого ними розп'яття, яке нібито належить праці Мікеланджело.

Римські слідчі, що спеціалізуються на справах, пов'язаних з творами мистецтва, почали перевірку операції, яку уряд Італії уклав з арт-дилером Джанкарло Галліна з Туріну. Мова йде про продаж дерев'яного розп'яття роботи Мікеланджело за підозріло низькою ціною: представники влади поставили під сумнів авторство твору.

Галліна спочатку просив за розп'яття 15 мільйонів євро, однак досить швидко погодився знизити ціну до 3,25 мільйона. Операція була здійснена в грудні 2009 року; через два дні розп'яття урочисто піднесли папі Римському Бенедикту XVI. Потім твір, що приписується Мікеланджело, виставлявся по всій Італії.

У 2004 році фахівці з Флоренції, Сієни і Перуджі вперше пов'язали дерев'яне розп'яття з ім'ям автора розписів Сікстинської капели. Мистецтвознавці дійшли висновку, що анатомічну будову тіла з таким ступенем деталізації відтворити міг тільки Мікеланджело. Тим не менше, факт походження дерев'яного розп'яття не був достатньо переконливим: Галліна стверджував лише, що робота Мікеланджело належала якомусь флорентійському роду.

У травні професор університету Неаполя Томазо Монтанарі заявив, що існує щонайменше десяток подібних розп'ять кінця XV століття, і немає підстав вважати, що саме це було створено Мікеланджело. Німецький мистецтвознавець Маргрит Ліснер припустила, що автором може бути Якопо Сансовіно.
 

Читайте також:

Ліхтенштейн посварився з Лондоном через картину XVI століття

Британським музеям дозволили повернути вилучені нацистами картини

У роботах Пікассо знайшли еротичні прообрази

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: