Батько російського футуризму

Давид Бурлюк - один із найвидатніших митців ХХ століття: футурист, художник, поет і прозаїк.

Давид Бурлюк - один із найвидатніших митців ХХ століття
125 років тому народився світовий двигун модернізму, один із найвидатніших митців 20-го століття - футурист, художник, поет і прозаїк Давид Бурлюк

«Батько російського футуризму», «американський Ван Гог» – як тільки його не називали. А сам Бурлюк до самої смерті мріяв повернутися в Україну.

Розмальоване обличчя, сережка у вусі та неймовірних кольорів одяг – тепер у Києві про нього нагадує лише кілька картин, тоді як намалював він їх майже тридцять тисяч.

"Постійно з любов’ю думаю про Давида. Чудовий друг. Мій справжній учитель. Бурлюк зробив із мене поета. Видавав щодня по 50 копійок, щоб писав, не голодуючи,” – так згадує Давида Бурлюка у своїх спогадах Володимир Маяковський.

"Упертий козак із величезним серцем, що жив як гоголівський Тарас Бульба,” – так писали про Бурлюка в Америці. Найчастіший епітет – „несамовитий”.

Маяковський пише: "Коли Бурлюк мене знайомив із іншими, то він казав: перед вами геніальний поет Маяковський. А потім він відводив мене і казав: тепер пишіть вірші, ви ж мене ставите в незручне становище, якщо не писатимете вірші.”

Два роки Бурлюк жив у Японії, потім півстоліття - в Америці. Перед смертю в 60-их роках написав до Національного художнього музею листа.

Сьогодні життя бурлить навколо ще одного з Бурлюків - Віталія. Він упевнений, що є нащадком відомого футуриста – двоюрідним праправнуком. У родині збереглися навіть сімейні фото з Давидом Бурлюком. А головне, подібність – і зовнішня, і за вдачею.

Віталій – барабанщик у групі «34». Давидом Бурлюком зацікавився, коли тато розповів йому родинну легенду. Тепер Віталій збирається всерйоз заглибитись у свій родовід. Що далі, то більше рис Давида Бурлюка він знаходить у себе. Так само любить давати ляпаси громадському смаку, та й інструмент для себе обрав найекспресивніший – барабан.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: