Бельчіте: Іспанія пам'ятає

В Іспанії почалися Дні пам'яті Бельчіте - селища, що символізує жахи громадянської війни 1936-1939 років.

Руїни Бельчіте (Фото: flickr.com)
Руїни Бельчіте (Фото: flickr.com)
В Іспанії у п'ятницю, 7 вересня, почалися Дні пам'яті Бельчіте, селища в провінції Арагон, знищеного в роки громадянської війни 1936-1939 років і не відновленого на згадку про жахи війни, повідомила представниця арагонської регіональної адміністрації Лаура Гомес.

"У місті Сарагоса (столиця Арагона) цими днями відбудеться наукова конференція за участі видних істориків з різних країн світу і представників громадськості, семінари, виставки, зустрічі з ветеранами, показ кінофільмів про Бельчіте та інші заходи, приурочені до 70-річчя руйнування селища," - сказала співробітниця адміністрації.

За її словами, "учасники Днів пам'яті відвідають руїни Бельчіте, селища-примари, не відновленого після війни і яке дотепер символізує трагедію, яку пережила Іспанія в другій половині 30-х років у результаті військово-фашистського заколоту генерала Франка і розв'язаної ним, за допомогою Гітлера й Муссоліні, громадянської війни".

Бельчіте, розташований неподалік від Сарагоси, був опорним пунктом бунтівників на шляху наступаючих у серпні-вересні 1937 року на Арагонському фронті військ республіканського уряду. В результаті боїв, що тривали більше двох тижнів селище було зруйноване, а майже все його населення загинуло. Після війни Бельчіте не стали відновлювати "в повчання нащадкам і на згадку про інші населені пункти, потерпілі в ході військових дій".

Співрозмовники агентства відзначила, що "в боях на Арагонському фронті брало участь багато радянських військових фахівців, що допомагали законному уряду іспанської республіки боротися з місцевими та іноземними фашистами: радники республіканського командування, танкісти, артилеристи й льотчики. У цих боях широко застосовувалася радянська військова техніка: винищувачі И-15 і И-16 - всього близько 90 апаратів, і більше ста танків Т-26".

Цікаво, що на Арагонському фронті на стороні Франка билася і група колишніх російських білогвардійців із так званого "російського національного загону" (близько 70 чоловік), який втратив тут більше половини свого складу. Загинули колишній дінікінський генерал Анатолій Фок, штабс-капітан Яків Полтухін та інші білогвардійці, що добровільно вступили в ряди бунтівників," - сказала Лаура Гомес.

Вона також повідомила, що "на одному з "круглих столів", організованих у рамках Днів пам'яті, обговорюватиметься тема збереження і консервації розвалин Бельчіте, як "своєрідного пам'ятника трагедії війни". Адже щорічно руїни селища відвідують десятки тисяч туристів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: