Безпека чи свобода художника

У Швеції скасувати заплановану експозицію карикатур Мухаммеда шведського художника Ларса Вілкса.

Культурно-мистецькі організації Швеції ухвалили рішення відмінити заплановану експозицію малюнків шведського художника Ларса Вілкса, мусульманського пророка Мухаммеда, якого художник зобразив у вигляді собаки.

Як повідомляє "Радіо Свобода", рішення, прийняте з міркувань безпеки, викликало неоднозначну реакцію в шведському суспільстві.

"Роль мистецтва полягає в тому, щоб переступати межу дозволеного і провокувати. У даному випадку, чесніше було б визнати порушення прав художника, ніж апелювати до безпеки відвідувачів виставки", – прокоментував ситуацію, що склалася, сам автор скандальних робіт, художник Ларс Вілкс.

Тим часом несподівану підтримку ідеям Вілкса висловило об'єднання шведських мусульман SEMUS, що запропонувало свою допомогу в організації виставки карикатур на пророка Мухаммеда.

Як заявив керівник об'єднання Хуман Анварі, подібна експозиція дозволить ініціювати в шведському суспільстві дискусію про релігію і демократичні права – зокрема, право на свободу слова.

Нагадаємо, що минулого року по всьому мусульманському світу прокотилася хвиля протестів проти публікацій західною пресою карикатур на пророка Мухаммеда.

Спочатку серія з 12 карикатур з'явилася на сторінках газети Jyllands-Posten у Данії. Демонстрації, під час яких лунали заклики до вбивства авторів малюнків, нерідко закінчувалися безладами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: