Біг-Бен знову задзвонив

Після ремонту, що тривав більш ніж півтора місяці, лондонці та туристи знову почули бій найзнаменитішого годинника Великобританії.

Біг Бен (Фото: worlds.ru)
Найзнаменитіший лондонський годинник Біг Бен (Фото: worlds.ru)
Лондонці та туристи знову почули бій найзнаменитішого годинника Великобританії - парламентського Біг Бена – після ремонту, що тривав більш ніж півтора місяці, передає кореспондент РІА "Новости".

Роботи з реставрації та ремонту Біг Бена, встановленого в 1859 році, почалися 11 серпня. З тих пір фахівці встигли почистити механізм і циферблат годинника, а також замінити деякі частини механізму, зокрема дзвони та важелі, що відповідають за хід стрілок. Адже Біг Бен вважається одним із найточніших британських хронометрів. Помилка їх ходу складає всього близько півтора секунд на рік.

Удар годинника пролунав опівдні в понеділок і, як завжди, викликав захоплення у всіх, хто виявився у цей момент біля будівлі парламенту.

Лондонці уважно стежили за ходом реставраційних робіт. Найбільш спостережливим вдалося навіть відобразити унікальний кадр - коли стрілки Біг Бена з різних боків показували різний час. Це відбулося в той момент, коли робітникам довелося відключити альтернативну електросистему, що забезпечує хід годинника під час оновлення їх основного механізму.

Ремонт Біг Бена проводиться кожні п'ять років, проте нинішній є ще й частиною двохетапної програми реставрації, спрямованої на те, щоб у 2009 році, коли годиннику виповниться 150 років, вони ходили так само точно та дзвонили так само голосно, як у перші роки свого існування.

Якщо говорити точно, то Біг Беном називається тільки великий дзвін усередині годинника, проте потім і сам годинник, і башта Святого Стівена, на якій він встановлений, стали іменуватися Біг Беном на честь куратора робіт з їх спорудження - сера Бенджаміна Холла.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: