Британський музей розширять

Британський музей не справляється з напливом відвідувачів на свої найпопулярніші виставки і планує збудувати новий експозиційний комплекс.

Британський музей (Фото: hohpe.com)
Британський музей (Фото: hohpe.com)
Британський музей не справляється з напливом відвідувачів на свої найпопулярніші виставки і планує збудувати новий експозиційний комплекс вартістю близько ста мільйонів фунтів стерлінгів (200 мільйонів доларів). Розробкою проекту займеться бюро відомого архітектора Річарда Роджерса - Rogers Stirk Harbour and Partners. Основна сума повинна бути зібрана зусиллями благодійників, але частина коштів, можливо, надійде з державного бюджету.

У новому комплексі розмістяться зал площею 1000 квадратних метрів і реставраційний центр. Директор Британського музею Ніл МакГрегор пояснив, що нинішні приміщення не тільки переповнені експонатами, але й погано пристосовані для показу, наприклад, скульптури. У майбутньому це утруднення вдасться подолати завдяки великому простору. МакГрегор вважає, що новий зал дасть можливість привезти до Великобританії виключно важливу виставку грецького скульптора Праксителя, яка цією весною з успіхом пройшла в Парижі.

Обмежений простір основної будівлі музею вимусив його дирекцію відмовитися від осінньої виставки скарбів фараона Тутанхамона - на неї очікується такий наплив глядачів, що музей не впорається з ним. Для того, щоб розмістити китайський блокбастер «Перший імператор: теракотова армія Китаю», музей переобладнає свою читальну залу на виставкове приміщення. Недавня виставка Мікеланджело була настільки популярною, що глядачів пускали на неї до півночі декілька днів на тиждень. І все одно, на думку МакГрегора, якби у музею було нове приміщення, то він зміг би прийняти втричі більше відвідувачів.

У 2006 році Британський музей відвідало 4,9 мільйони чоловік, що на 400 тисяч більше, ніж в 2005-му.

Британський музей
Читальна зала Британського музею (Фото: hohpe.com)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: