Британським музеям дозволили повернути вилучені нацистами картини

Стало законним повернення вилучених нацистами картин нащадкам колишніх власників.

У Великій Британії прийнято закон, згідно з яким музеї отримали право повернути вилучені нацистами твори мистецтва нащадкам їх законних власників. З 2000 року, коли у Великобританії була створена Комісія з повернення цінностей, в британських музеях знайшли дев'ять таких творів.

Музеї, однак, не могли повернути їх власникам, так як це було заборонено законом. Повертати картини до цього моменту мали право тільки музеї Уельсу та Північної Ірландії, англійські і шотландські музеї замість цього платили спадкоємцям власників компенсації. Так, у 2001 році галерея Тейт заплатила 125 тисяч фунтів власникам картини Яна Гріффіра, а в 2006-му Британський музей компенсував 175 тисяч фунтів спадкоємцям колишніх власників колекції картин старих майстрів, що знаходиться в музеї.

Міністр культури Великої Британії Маргарет Ходж привітала прийнятий закон, який підтримали всі політичні партії країни. Співголова Європейської комісії з реституції предметів мистецтва Енн Уеббер зі свого боку назвала рішення британської влади "великим кроком уперед".

За оцінкою The Jewish Chronicle, в музеях Англії і Шотландії зберігається щонайменше 20 картин, вилучених нацистами у їх законних власників. Серед них згадується, зокрема, "Купідон скаржиться Венері" Лукаса Кранаха-старшого - картина колись складала частину особистої колекції Гітлера, а тепер зберігається в Національній галереї.
 

Читайте також:

Вітчизняні митці створюють шедеври із сміття

У роботах Пікассо знайшли еротичні прообрази

Гноми-нацисти окупували німецьке місто

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: