Брошку Катерини ІІ виставлять на аукціоні в Нью-Йорку

Брошку Катерини ІІ виставлять на аукціоні в Нью-Йорку

Логотип аукціонного дому Christie's

У четвер в нью-йоркському аукціонному домі Christie's буде виставлена на продаж унікальна брошка імператриці Катерини ІІ, яка оцінюється майже в 2 млн доларів.

Брошка Катерини ІІ
У четвер, 22 квітня, нью-йоркський аукціонний дім Christie's виставить на торги унікальну брошку з великим смарагдом і діамантами, яка належала колись російській імператриці Катерині II.

Ця ювелірна прикраса вважається російською реліквією і є однією з найвидатніших прикрас у світі

Організатори торгів майже впевнені в тому, що брошка піде з молотка за значно вищою ціною, ніж 1-1,5 мільйона доларів, в які вона ще оцінюється.

Брошку Катерини, яка виконана на замовлення імператриці прикрашає колумбійський смарагд восьмикутної огранки вагою від 60 до 70 карат, який не має аналогів за своїми якостями та розміром. Унікальний камінь викарбуваний двома рядами діамантів, обрамлених у формі квіток троянди.

Прикрасу можна носити не тільки як брошку, але і як підвіску. До неї додається спеціальний ланцюжок для цих цілей.

"Це дуже цінний для вас експонат, тому що для росіян важливо придбати речі персони, яка керувала країною, керувала повновладно і була справжньою королевою", - сказав віце-президент торгового дому і голова ювелірного департаменту Рауль Кадака.

Зазначимо, що у 1776 року Катерина Велика піднесла цю брошку як весільний подарунок своїй майбутній невістці принцесі Софії Доротей Вюртемберзькій, яка вийшла заміж за її сина і спадкоємця Павла I. Згодом брошка перейшла спадкоємцям принцеси і залишалася у власності династії Гогенцоллернів протягом трьох поколінь. У 1972 році брошка була продана приватному американському колекціонерові і всі ці роки перебувала у нього.

Також, на торги буде виставлений діамант імператора Максиміліана вагою в 39,55 карата. Він був куплений в Бразилії незадовго до того, як в 1863 році за підтримки французького імператора Наполеона III він отримав титул і корону імператора Мексики. За легендою, він носив діамант у маленькому мішечку на шиї, коли був заарештований і 19 червня 1867 розстріляний повстанцями. Згодом діамантом, який оцінюється в 1-1,5 мільйона доларів, володіла в тому числі і перша леді Філіппін Імельда Маркос.

Торги, на які виставлені в загальній складності 300 різних ювелірних прикрас, будуть проходити протягом всього дня.

Незважаючи на рецесію, ціни на видатні дорогоцінні камені і ювелірні прикраси залишаються стабільно високими, констатує Christie's.

У 2009 році сумарна виручка торгового дому від каменів склала понад 270 мільйонів доларів. Ринок узяв нові висоти, включаючи продаж рожевого діаманта за 10,8 мільйона доларів і 32-каратного діаманта "Анненберг", який встановив рекорд на безбарвні діаманти - 7,7 мільйона доларів.

Читайте також:

У Британії лікарям заборонили носити натільні хрестики

Водії автобуса допомогли знайти діамант у 10 тисяч доларів

Знайдено найстарішу прикрасу Південної Америки

Повʼязані теми:

Наступна публікація