"Букер" дістався ірландці Ен Енрайт

Лауреатом Букерівської премії за 2007 рік стала ірландська письменниця Ен Енрайт.

Лауреатом Букерівської премії за 2007 рік стала ірландська письменниця Ен Енрайт (Anne Enright), передає кореспондент агенції "РИА Новости" з Ґілдгола - церемоніальної ратуші лондонського Ситі, де щойно завершилася урочиста церемонія вручення "Букера-2007".

Одну з найпрестижніших літературних премій у світі 45-річна Енрайт одержала за свій роман "Зібрання" (The Gathering).

На думку журі премії, це справжня сімейна сага, роман та спогади, що оживають.

"Найголовніше в сім'ї - це те, що вона неминуча, від неї нікуди не подінешся. По суті справи, всі сім'ї однакові, оскільки сімейні історії повторюються: у сім'ях є п'яниці, кривдники дітей і багато чого ще", - сказала Енрайт на прес-конференції. "Сім'я - це дуже цікаво", - додала вона.

Кажучи про літературну традицію сімейної саги, яскраво представленої в ірландській літературі, письменниця сказала, що традиція ця для неї важлива, але сказати, що її книга цілковито знаходиться в річищі цієї традиції, все ж таки не можна. "Я спираюся на традицію, проте поводжуся з нею вільно", - зауважила Енрайт, додавши, що саме видатний ірландський письменник Джеймс Джойс "зробив можливим абсолютно все".

Відповідаючи на питання агенції "РИА Новости" про те, чи не почала вона працювати над новим твором, Енрайт сказала: "Дуже дякую, що підштовхуєте мене".

Письменниця повідомила, що наразі захоплена створенням збірки оповідань, які пише вже впродовж останніх десяти років. Задуму нового роману в письменниці поки немає. "А взагалі, чекати на книгу - це наче чекати на закоханість", - додала вона.

Письменниця визнала, що, почувши про присудження премії, вона затремтіла, хоча до церемонії готувалася ретельно. "Я придбала це плаття вчора, сьогодні в мене б такої можливості не було", - сміючись, сказала вона.

"Ен Енрайт написала сильну, незручну і, часом, злу книгу. "Зібрання" - безкомпромісний погляд на сумну сім'ю, зображений жорсткою мовою, що ранить", - так прокоментував вибір журі "Букера-2007" його голова, директор Лондонської школи економіки й політичних наук Говард Дейвіс.

Ен Енрайт живе та працює в Дубліні. Вона, лауреат кількох національних премій, стала другою письменницею з Ірландії, що одержала "Букера", після знаменитої Айрис Мердок. Загалом за історію існування премії "Букера" удостоїлися чотири вихідці з Ірландії.

До журі "Букера-2007" ввійшли, крім Говарда Дейвіса, британська поетеса Венді Коуп, автор бестселера "Останній король Шотландії" Жиль Фоуден, біограф і критик Рут Скар, актриса Імоджен Стабз.

Переможниця одержить 50 тисяч фунтів стерлінгів, і, як указують члени журі, "може розраховувати на різкий злет накладів і популярності".

Рішення журі стало повною несподіванкою. Критики готували перемогу відомому британському письменнику Єну Мак’юену, номінованому за повість "На Чезильському пляжі", тоді як котирування букмекерів вказували на майбутню перемогу новозеландця Лойда Джонса та його роману "Містер Піп".

Кожен із тих, хто ввійшов до шорт-ліста, одержить по 2,5 тисячі фунтів стерлінгів і право на спеціальне оформлення й видання книг.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: