Чотирма святими більше

Папа римський Бенедикт XVI назвав у неділю імена чотирьох нових святих Римсько-католицької церкви.


Новими святими стали польський священик, покровитель студентів і міста Кракова Шимон з Ліпніці (1435-1482), французька черниця Марія-Євгенія Ісуса (1817-1898), голандський священик Йоан Андреас Гоубен (1821-1893) і мальтійський священнослужитель Джорджо Прека (Giorgio Preca) (1880-1962).

Процесові канонізації – залучення до лику святих – за католицькою традицією передує процес беатіфікації – залучення до лику блаженних. 


Процедура беатіфікації й канонізації триває довго. Спочатку до Ватикану представляють велике досьє на кандидата до блаженних або святих, що містить документи і свідоцтва на підтвердження його благочестивого життя, а головне – бодай одне чудо з його життя, наприклад, несподіване зцілення тяжкохворого або якусь іншу надприродну подію, в якої є свідки.

Потім проводять щось на кшталт судового процесу, на якому заслуховують свідчення як прихильників канонізації, так і його противників, тобто тих, хто не вірить у чудеса, творені кандидатом. Колись такого обвинувача спеціально призначали, називаючи "адвокатом диявола".

Якщо процедура завершується на користь кандидата, його досьє передають на розгляд до Конгрегації в справах святих, де його вивчає інша комісія. Вона повинна визначити, чи не має приписуване кандидату чудо наукового або іншого логічного пояснення.

Якщо комісія не знаходить такого пояснення, Конгрегація підтверджує, що чудо справді відбулося, і саме завдяки кандидатові.

Після цього папа римський підписує відповідний офіційний акт про оголошення нового блаженного або святого.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: