Да Вінчі онлайн

Раніше більшість малюнків та ілюстрацій до винаходів майстра могли бачити лише фахівці, котрі мають доступ в архіви.

В Інтернеті з`явиться архів малюнків Леонардо да Вінчі
"Вітрувіанська людина" (Vitruvian Man), 1490-1492
Незабаром в Інтернеті з`являться тисячі малюнків і креслень Леонардо да Вінчі. Європейський союз фінансує вебсайт, на якому розмістяться графічні творіння великого художника. Поки що сайт знаходиться у розробці.

Раніше більшість малюнків та ілюстрацій до винаходів да Вінчі могли бачити лише фахівці, котрі мають доступ в архіви. Але Національний музей Леонардо в його рідному місті Вінчі обіцяв підготувати і відсканувати приблизно 12 тисяч сторінок його праць і створити цифровий архів. На даний момент до публікації в інтернеті готова приблизно чверть документів. "Ми тільки на початку шляху, але сподіваємося зібрати й представити ще безліч малюнків", - говорить Романо Нанні (Romano Nanni), директор бібліотеки Леонардо.

В Інтернеті з`явиться архів малюнків Леонардо да Вінчі
Малюнки та креслення да Вінчі демонструють величезний діапазон генія художника та винахідника. Вони торкаються геометрії, астрономії, ботаніки, зоології, мистецтва ведення війни й техніки польоту птахів.

При розшифровці манускриптів Леонардо вчені стикаються з низкою труднощів. По-перше, всі тексти написані в дзеркальному відображенні. Дослідники пояснюють це тим, що да Вінчі був шульгою, а оскільки в ті часи використовувалося гусяче пір`я, він писав у зворотному напрямку, щоб не розмазувати написане. По-друге, перемішано багато документів різного змісту: технічні інструкції часто є сусідами списків закупів.

В Інтернеті з`явиться архів малюнків Леонардо да Вінчі
На малюнку видно відбиток пальця, який приписується майсту
Більшість графічних робіт художника зберігаються у десяти європейських збірках. Багато з них після смерті да Вінчі в 1519 році знаходилися в Італії. Але пізніше архів знову було роздроблено. Велика його частина в XIX столітті потрапила до рук Наполеона. Одна з колекцій рукописів, кодекс Лестера, була куплена в 1994 році, засновником корпорації Microsoft, за 30,8 мільйонів доларів. Вона стала найдорожчою книгою у світі.

Найближчим часом архів да Вінчі з`явиться в Інтернеті італійською мовою, англійський розділ очікується орієнтовно за два місяці.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: