Діалог з ісламом відновлено

Папа Римський Бенедикт XVI відновив скасовану Папську раду з міжрелігійного діалогу, основним напрямом роботи якої є налагодження відносин Ватикану з ісламом.


Папа Римський Бенедикт XVI відновив скасовану ним 2006 року Папську раду з міжрелігійного діалогу, основним напрямком роботи якої є налагодження відносин Ватикану з ісламом, повідомляє AFP з посиланням на прес-службу Ватикану.

Главою Ради призначено французького кардинала Жана-Луї Торана, який протягом останніх чотирьох років посідає посаду головного бібліотекаря Святого Престолу. Проте 64-річний Жан-Луї Торан протягом 13 років, з 1990 по 2003 рік, очолював зовнішньополітичне відомство Святого Престолу, має багатий дипломатичний досвід і користується великою пошаною в мусульманському світі, зокрема у зв`язку з тим, що був одним з найбільших супротивників вторгнення США до Іраку. Жан-Луї Торан приступить до виконання своїх нових обов`язків з 1 вересня 2007 року.

Як повідомляє Лента.ру, в лютому 2006 року Рада з міжрелігійного діалогу за рішенням Бенедикта XVI було об`єднано з Радою з культури, що викликало критику з боку мусульманського світу, який звинуватив папу в тому, що розвиток відносин з ним не є для Ватикану пріоритетним. 

Крім того, ситуацію посилив скандал, що вибухнув після того, як у ході пастирського візиту до Німеччини Бенедикт XVI 12 вересня 2006 року виступив в університеті Реґенсбурґа з теологічною лекцією. Понтифік зачитав цитату зі середньовічного листа, що стосувалася пророка Мухаммеда. Вона викликала протести мусульман по всьому світу. Від Бенедикта XVI зажадали пояснень ряд видних релігійних діячів ісламу, а в багатьох великих мусульманських містах відбулися масові вуличні акції протесту. Незважаючи на поширену Ватиканом офіційну заяву глави католицької церкви, в якій Бенедикт XVI вибачився перед мусульманським світом, хвиля протестів у мусульманських країнах продовжувалася всю осінь.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: