Директор Третьяковки - кавалер Почесного легіону

Генеральний директор Третьяковської галереї Валентин Родіонов отримав у середу високу французьку нагороду - орден кавалера Почесного легіону.


"Цією нагородою ми надаємо честь усій галереї. Ви очолили галерею 1993 року, і в цей смутний час завідували субсидіями музеїв. Під вашим керівництвом для галереї було відкрито різні шляхи міжнародної співпраці, і ця співпраця почалася у Франції", - зауважив посол Франції в Росії Станіслас де Лабуле, вручаючи нагороду в будівлі французького посольства в Москві.

Разом з Родіоновим нагороди удостоїлася й головний хранитель музею Катерина Селезньова - їй було вручено знак кавалера французького ордену "За заслуги". 

Протягом останніх років Третьяковка в співпраці з різними французькими музеями реалізувала ряд спільних проектів: виставку "Російські ікони" у фонді Джанадда (Швейцарія, 1997), виставку "Роден, Клодель, Голубкіна" в Третьяковській галереї (2003), а також виставку творів Марка Шагала, що відбулася в Лаврушинському провулку 2005 року й зібрала 130 тисяч глядачів. 

Де Лабуле особливо відзначив заслуги Селезньової в підготовці виставки шедеврів французького мистецтва з музею Орсе, що відбулася минулого року, і в розробці концепції експозиції "Європа, Росія, Європа", яку було урочисто відкрито в дні проведення саміту Євросоюзу в Росії в липні 2006 року. На цю виставку прибули твори з трьох французьких музеїв: Лувру, Музею Орсе та Центру Помпіду.

"Мені дуже приємно вам подякувати за всі ці спільні проекти, які сприяли процвітанню і взаєморозумінню наших культур", - додав посол Франції. 

"Автопортрет" Марка Шагала (Фото: www.krugosvet.ru)
2005 року Третьяковка провела виставку творів Марка Шагала, що зібрала 130 тисяч глядачів.

Своєю чергою, Родіонов подякував де Лабуле за теплі слова, а також висловив подяку колишньому президентові Франції Жаку Шираку, що підписав указ про присвоєння ордену.

"За останні роки галерея провела в Москві багато зарубіжних виставок, включно з експозицією Тулуз-Лотрека і виставкою соц-арту. Попереду в нас - відновлення французьких сезонів у Москві й російських - у Франції в межах національних років", - відзначив Родіонов.

Орден Почесного легіону заснував Наполеон Бонапарт 1802 року: ним нагороджували як цивільні, так і військові заслуги.

Орденом нагороджують на підставі указу, підписаного президентом республіки за попереднім донесенням від прем'єр-міністра та голови відповідного відомства. Для набуття ступеню кавалера необхідно не тільки мати видатні заслуги, але й пропрацювати 20 років на державній службі або займатися своєю професійною діяльністю не менше 25 років.

У різні роки орден Почесного легіону одержували директор Державного Ермітажу Михайло Піотровський і директор Російського музею Володимир Гусєв.

Другий за старшинством національний орден - "За заслуги" - наймолодший орден Франції. Його заснував генерал де Голь. 

Третьяковська галерея (Фото: www.museum.ru)
Останніми роками Третьяковська галерея проводить чимало заходів спільно з європейськими музеями. (Фото: www.museum.ru)

Валентин Родіонов 1960 року закінчив Московський Архітектурний інститут. З 1989 року посідав посаду заступника міністра культури РФ. З 1993 року - генеральний директор Третьяковської галереї.

Катерина Селезньова 1975 року закінчила романо-германське відділення факультету іноземних мов Московського державного педагогічного інституту ім. Леніна. У Третьяковській галереї працює з 1981 року: вона була молодшим, а потім старшим науковим співробітником відділу зарубіжної виставкової діяльності. З 1985 року вона стала завідувачкою свого відділу. 2000 року Селезньову призначили на посаду головного хранителя Третьяковської галереї. Нині вона також очолює роботу зі збереження колекцій музею.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: