Документальний серіал національної пам'яті

У Києві відбувся допрем’єрний показ документального серіалу про УПА "Собор на крові”.

Українська повстанська армія (Фото: www.cdvr.org.ua)
"Собор на крові" містить унікальні документальні кадри про діяльність Української повстанської армії. (Фото: www.cdvr.org.ua)
Допрем’єрний показ документального серіалу "Собор на крові” відбувся в Києві 7 серпня. У 10 фільмах відображено складну й водночас маловідому історію українського національно-визвольного руху. Прем’єра серіалу відбудеться в понеділок 13 серпня на каналі "1+1”. Телепоказ "Собору на крові" має стати головною складовою акції "Єдина держава - спільна історія", що проходитиме під патронатом Українського інституту національної пам’яті.

Це напіваматорські, але унікальні кадри. Їх зняв доброволець-січовик Петро Лисюк. Цю плівку про події 1938-го року на Закарпатті авторам фільму "Собор на крові" передали канадські українці. Натомість сам оператор загинув під час визвольної боротьби.

Документалісти вперше показали події в контексті загальноєвропейської історії того часу, аби була зрозумілішою мотивація вчинків провідників національно-визвольного руху. Режисер і співавтор сценарію Ігор Кобрин так прокоментував концепцію стрічки: "Тут головне не об’єктивність, а толерантність, тут важливо було нікого не образити”.

Автори наголошують на неупередженості та викладенні об’єктивних фактів. Вони спирались на документи та свідчення очевидців. На думку документалістів, це має змусити людей з полярними поглядами на історію УПА зробити крок назустріч одні одним.

Роман Круцик, виконувач обов’язків голови Українського інституту національної пам’яті, повідомив про місію фільму: "Відомо, що за часів різних окупантів найбільше постраждала історична наука, бо кожен переписував так, як хоче. І сьогодні автори цього фільму вибрали дуже цікаву форму, яка змушує думати й сумніватися навіть тих людей, які категорично не сприймають цю інформацію”.

Проект зацікавив не лише телеканал "1+1”. У своєму ефірі "Собор на крові" також вирішили показати 60 регіональних телекомпаній.

За словами акторів "Собору на крові", факти про УПА залишаються невідомі 90 відсоткам українців. Аби його подивилися якомога більше людей, фільм випустили й на DVD. Диски буде закуплено для навчальних закладів.

ВідеоСеріал "Собор на крові"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: