Ейфелевій вежі виповнилося 120 років

Ейфелева вежа святкує ювілей. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Ейфелеву вежу, якій сьогодні виконується 120 років, ще сто років тому повинні були розібрати - таким було одна з головних умов проекту. Але її почали використовувати спочатку як антену, потім вона почала приносити гроші, а пізніше всі так до неї звикли, що вежа стала символом міста.

Напередодні залізні конструкції вже у котрий раз перефарбовували. "Ми регулярно перефарбовуємо її, як заповідав Ейфель. Фарбування - це єдиний спосіб зберегти сталь", - говорить Жан-Бернар Брос, директор генеральної дирекції по експлуатації Ейфелевої вежі.

Важко уявити, що на початку свого існування, як і все нове, вежу частіше ненавиділи, ніж любили. В ті часи, коли її лише побудували, класик французької літератури Ги де Мопассан не приховував, що ненавидить споруду. Потім виявилось, що він щодня обідає в ресторані на вежі. Коли його запитали, чому, він відповів: "Це єдине місце, звідки вежі не видно".

Всю свою історію вона комусь не подобалася - не лише французам, а, наприклад, навіть фашистам. Незадовго до вступу німецьких військ в Париж під час Другої світової війни, кабелі, що живлять ліфти на вежі, були французами перерізані, щоб Гітлер зміг піднятися на гору лише по сходах, а це не так вже і просто. Фюрер по сходах не пішов, і вежа залишилася непідкореною. А в серпні 44-го, коли союзники готувалися місто визволити, Гітлер наказав своїм генералам її підірвати, але його наказ залишився невиконаним. Союзники увійшли до міста, і вже через пару годинника запрацювали ліфти на вежу.

Всі роки, що Ейфелева вежа стоїть, вітер був для неї куди важливішою загрозою, ніж люди. З самого початку будівництва це була головна складність для Густава Ейфеля і інженерів, що працювали з ним, - зробити конструкцію стабільною без перекриттів. В вежі всього дві платформи. Суперечки про те, як саме Ейфель впорався з силою вітру, йдуть досі. Він сам говорив, що форма вежі продиктована саме силою вітру. Вітер, до речі, примушує вежу хитатись - вершина відхиляється на 6-7 сантиметрів.

Її бачили різною. Багато разів міняли підсвічування, вона була золотистою, і червоною, і синьою. За всю її історію  відвідали більше 200 мільйонів людей. Більшості вона подобається, хтось як і раніше вважає її недоречною. 

Читайте також:

Ейфелева вежа змінить свій вигляд

Греція стала лідером з відключення світла у Годину Землі

Ейфелева вежа проти ядерної енергії

В Ейфелевої вежі не буде "капелюха"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: