Фантаст Рей Бредбері відзначає 90-річчя і радить любити життя так, як він

Славетному письменнику-фантасту, авторові "Марсіанських хронік", Рею Бредбері виповнюється 90 років. Він шалено любить життя і не терпить мобільних телефонів.

Сьогодні знаменитому американському письменнику-фантасту Рею Бредбері виповнюється 90 років.

Бредбері народився 22 серпня 1920 р. у місті Уокіган (штат Іллінойс). У 1934 р. його батьки переїхали до Лос-Анджелесу, де письменник мешкає і досьогодні.

Своїм шанувальникам він радить цілковито любити життя. Письменник упевнений, що саме в цьому запорука довголіття.

"Я любив і люблю кожен день мого життя. Я пам`ятаю, як я народився і навіть пам`ятаю себе в утробі матері. Хочу, щоб ви озирнулися назад у своє минуле", - зазначив Бредбері.

Шанувальники творчості Бредбері відзначають сьогодні його ювілей тематичними виставками й кінопоказами. Він автор понад 500 яскравих повістей, оповідань, сценаріїв і статей.

У 1950 р. було опубліковано його перший великий твір - книга "Марсіанські хроніки". Після появи повісті "451 градус за Фаренгейтом" (1953 р.) він став відомий не тільки в США. Українською мовою, крім зазначених творів, переведені: "Вино з кульбаб" (1957 р.), "Насувається лихо" (1962 р.), "Переддень всіх святих" (1972 р.), "Смерть - справа самотня" (1985 р.), "Кладовище для божевільних" (1990 р.), "Зелені тіні, білий кит" (1992 р.), "А нумо всі уб'єм Констанцію" (2002 р.), "Літо, прощавай!" (2006 р.).

Більшу частину творчості письменника складають оповідання. Сам Р.Бредбері якось заявив, що він написав більше 400 оповідань. Його твори перекладені багатьма мовами. Низка творів Бредбері екранізована.

В одному з останніх інтерв'ю кілька днів тому письменник-фантаст заявив, що йому не подобаються такі винаходи людства, як Інтернет, мобільні телефони та електронні книги.

Читайте також:

Авторка вампірських романів відреклась від християнства

Умберто Еко написав новий роман

"Щастя моє" Лозниці отримав гран-прі Міжнародного кінофестивалю

Повʼязані теми:

Наступна публікація