Фестиваль альтернативних мистецтв у Шотландії

У столиці Шотландії Единбурзі в неділю стартує 61-й щорічний фестиваль мистецтв "Фриндж" (Fringe).

Фестиваль альтернативних мистецтв Fringe в Единбурзі (Фото: www.edfringe.com)
Фестиваль Fringe передує більш формальному Міжнародному фестивалеві мистецтв.
У столиці Шотландії Единбурзі в неділю стартує 61-й щорічний фестиваль мистецтв "Фриндж" (Fringe).

Він традиційно починається за тиждень до головного единбурзького фестивалю року - Міжнародного фестивалю мистецтв (Edinburgh International Festival), який цього року пройде з 12 серпня по 2 вересня, і закривається на тиждень раніше основного фестивалю.

"Фриндж" відкритіший, неформальніший і в чомусь навіть більш карнавальний за Міжнародний фестиваль мистецтв. Для участі в ньому немає особливих обмежень, тому артисти зі всього світу привозять сюди свої нові постановки найрізноманітніших жанрів.

Часто учасники "Фринджа" можуть дозволити собі вийти за межі традиційного мистецтва, наявних канонів і правил, удатися до різних сміливих експериментів.

Загалом цього року гостям фестивалю буде запропоновано 31 тисячу постановок на 250 майданчиках, йдеться в прес-релізі заходу. Кожне четверте шоу в Единбурзі стане світовою прем'єрою.

Незважаючи на те, що рік за роком фестиваль б'є рекорди з продажу квитків (2006 року їх було продано понад півтора мільйони), більше 300 постановок цього року будуть безкоштовними, аби вчергове підкреслити доступність фестивалю не тільки для учасників, але й для простих глядачів.

Безперечний інтерес глядачів, на думку організаторів, повинні викликати два нові мюзикли, присвячені прем'єр-міністрові Великої Британії Тоні Блеру, що півтора місяці тому пішов у відставку, і його політиці. На сцені, крім Блера, з'являться інші відомі британські та світові політичні діячі.

Цього року серед учасників "Фринджа" будуть і артисти з країн колишнього СРСР.

Кінець літа - традиційний фестивальний сезон в Единбурзі. До великого фестивалю мистецтв і "Фринджу", що примикає до нього, додається ще ряд помітних подій.

Минулої п'ятниці біля підніжжя Единбурзького замку стартував тритижневий фестиваль військових оркестрів, з 11 по 27 серпня в шотландській столиці пройде Единбурзький міжнародний книжковий фестиваль і приблизно в цей самий час любителі кіно оцінять нові фільми на Единбурзькому міжнародному кінофестивалі - традиційному світовому кіноогляді.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: