Фестиваль "Контрасти" у Львові

У Львові триває один із найбільших в Україні міжнародних фестивалів класичної музики "Контрасти".

Фестиваль "Контрасти" у Львові (Фото: Львівська газета)
Фестиваль класичної музики нагадує львівянам про колишню славу та нинішні негаразди. (Фото: Львівська газета)
У Львові триває один із найбільших в Україні міжнародних фестивалів класичної музики "Контрасти".

Бере в ньому участь і місцевий симфонічний оркестр. Хоча ще два роки тому третину його виконавців ледь не звільнили за те, що частіше, ніж вдома, де їм платили 400 гривень, гастролювали за кордоном. Попри давні традиції, пов’язані із Крушельницькою й Людкевичем і віддану публіку, місто, на жаль, залишається провінцією класичної музики. 

Заварна кава й "Арія русалки" з опери Дворжака - студентка четвертого курсу львівської консерваторії починає день дуетом з Рене Флемінг. Байдуже, що та - у запису. Кожний фестиваль для Марти Жехович - як професіональний спорт. Вона має 3 місяці для вивчення програми і співає по 5 годин на день. Не доспівати годину - означає ризик втратити форму: "Іноді буває, коли я зранку встаю і не співаю, то потім удень, коли виходжу на вулицю, зустрічають в дворі сусіди і кажуть: "Ну, чому ти не співаєш? Чому не співаєш?".

Увечері одна з 5-ти українських консерваторій гуде як величезний звуковий двигун. Не усім вистачає місця для денних репетицій. У понеділок легендарний заклад отримав статус національної академії, але його студенти продовжують робити музичні кар’єри самотужки - переважній більшості з них не допомагають музичні агенти. Їх просто немає. 

Перше філармонічне товариство міста заснував ще молодший син легендарного Моцарта - Ксав’є, а симфонічний оркестр місцевої філармонії налічує 100 років, хоча за рівнем оплати оркестр усе одно залишається у категорії С за єврошкалою, а стаціонарні інструменти там використовують з 1939 року. 

Її сила не у пасажах, а в красі голосу. Цим твором студентка 4-ого курсу не демонструє всіх здатностей свого лірико-драматичного сопрано: вона, радше, виконує програму фестивалю. Її дебют у ролі солістки відбувся у Валенсії під диригуванням самого Пласідо Домінго. 

З мрією про велику сцену, а ще - про постановку "Украденого щастя" в Метрополітен-опера, Жехович шукатиме нові диски для ранкового співу усе ще за кордоном. У львівських магазинах, попри історичні міські традиції класичної музики, є лише Паваротті, Домінго і Каррерас.

ВідеоЩо відбувається зі львівською музичною традицією?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: