Фестиваль танків напідпитку

У Токіо близько семи тисяч японців виконали танок напідпитку "Ава-одорі".

Фестиваль танцю "Ава-одорі" (Фото: static.flickr.com)
Пересуваючись маленькими кроками навшпиньки, люди піднімають угору трохи зігнуті руки, повертаючи кисті в різні боки (Фото: static.flickr.com)
Близько семи тисяч чоловік взяли участь у щорічному святі народного танцю "Ава-одорі", який пройшов у ці вихідні в околицях буддійського храму Коендзі в Токіо.

Впродовж понад трьох годин по вузьких вулицях, що ведуть до храму, нескінченним потоком поволі йшли танцювальні колективи, одягнені в національні костюми. Попереду - маленькі діти, які дуже завзято викрикують: "Яттоса-а!" Тільки потім ідуть чоловіки та жінки, причому вони слідують окремо, тому що чоловічий і жіночий танці відрізняються.

Чоловіки, химерно погойдуючись з одного боку в інший, роблять рухи руками, що нагадує витягування риболовецької сітки з води. Жінки одягнені в кімоно, а на голові у них солом'яні капелюхи - зламаний навпіл круг зі стрічкою, перетягнутою під підборіддям або під нижньою губою. Пересуваючись маленькими кроками навшпиньки, вони піднімають угору трохи зігнуті руки, повертаючи кисті в різні боки.

Кожен колектив привносить свій елемент і в танець, і в одяг. Замикає кожну групу невеликий "оркестр", який грає на національних інструментах і задає ритм танцюючим.

Вся хода супроводжується жартівливими піснями, на які дуже живо реагує публіка, що розтягнулася по краях вулиці та підтримує танцюючих аплодисментами й емоційними вигуками. Багато хто тут же перекушує, купуючи їжу та напої у численних лоточників, що обліпили стіни будинків і на повний голос пропонують свої товари.

Серед публіки немало людей у кімоно.

„Це дуже красиве свято, і на таке просто не можна не прийти в кімоно. Я сама жодного разу не танцювала, але якщо трапиться нагода, обов'язкове погоджусь," – каже одна з трьох дівчат у традиційному японському одязі, визнавши, що вже три роки підряд не пропускає це видовище.

Як стверджують історики, своїм корінням "Ава-одорі" сягає 16 сторіччя, коли на торжестві з нагоди завершення будівництва великого замку на території нинішньої префектури Токусіма, яка в ті часи називалася провінцією Ава, громадяни, випивши чималу кількість саке, взялися за музичні інструменти й вигадали нескладний імпровізований танок, який дожив до наших днів. До цього дня він залишається однією з головних визначних пам'яток Токусіми та міцно укорінявся і в інших районах.

Щороку подивитися на це барвисте свято спеціально з'їжджаються зі всіх районів столиці. Він проходить по всій країні під час буддійського фестивалю О-бон, під час якого вшановують пам'ять померлих родичів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: