Форум видавців у Львові: криза книговиданню не зашкодила

Форум видавців у Львові приніс несподіванки - "Кобзар" з відбитками пальців Шевченка, анонс про нову книгу Ліни Костенко та багато іншого.

Читацькою Меккою – цими днями став Львів. У місті тісно: від авто, від гостей, від книжок. Щоб найголовніший в Україні книжковий ярмарок міг конкурувати у світі – організатори Форуму видавців везуть сюди щороку письменників-Зірок – і готують сюрпризи.

Українського книговидавництва, схоже, криза не зачепила. Пишуть більше, перекладають більше, а відтак і більше продають. Лише за 4 дні книжкового свята видавництва отримують понад третину свого річного прибутку.

Майже 700 видавництв та понад 150 авторів і українських і іноземних. Приблизно 70 тисяч відвідувачів. За кількістю учасників "Форум видавців у Львові" є одним із найбільших у Європі, а от за площею він найменший. Книжкам тісно.

Тісно і людям. У Львові на час книжкового ярмарку неможливо знайти вільних готельних місць, дороги заблоковані через затори, Та львів'яни не ремствують. Їх бо така подія тішить.

Іван Малкович – жива легенда української дитячої книжки. І чи не єдиний у Східній Європі - у кого купують права видавничі велетні Заходу. Його секрет – неймовірні ілюстрації. Цього разу він дивував форум енциклопедією Космос і дитячою Євангелією, освяченою ієрархами усіх церков. А в листопаді має намір збурити український книжковий світ - зовсім недитячою сенсацію. Після 10 річного мовчання – заговорить таємнича Ліна Костенко. Її роман матиме назву "Записки українського божевільного".

Та Львівському форуму вже нині є чим вразити найвибагливішого книголюба. Наприклад, дивовижний проект видавництва із Дніпродзержинська - фактично справжній рукопис "Кобзаря". Це власний примірник Тараса, який він носив із собою, навіть правки зроблені його рукою. Автори видання кажуть, з оригіналу скопіювали усе – навіть сліди пальців на сторінках та мушки.

Літературний фестиваль відбувається на 17 різних майданчиках – це театри, музеї, конференц-зали, кав’ярні, книгарні, ресторани. Цю львівську атмосферу спілкування з читачами, коли люди ладні сидіти на підлозі, щоб послухати вірш або шматочок прози наживо, не може відтворити поки що жодна книговидавнича імпреза в Україні.

Юстейн Гордер – норвезький письменний, почесний гість форуму видавців каже: "Мене і раніше запрошували на форум. Завадив щільний графік. А тепер, коли дізнався що вже 5 моя книжка виходить українською я здивувався сказав мушу приїхати і ось я тут".

Юстейн Гордер, без перебільшення, зірка форуму. Запросити таку знаменитість до Львова важко. Перемови про приїзд норвежця тривали кілька років, зате гонорару організатори форуму йому не платили.

Президент Львівського форуму Олександра Коваль мріє про приїзд сюди Джоан Роулінг, але її гонорар за візит починається від 70 тисяч фунтів.

Олександра Коваль - президент Форуму видавців каже: "Україна не є надто цікавою країною для приїзду відомих письменників. Тому що, книжки їхні тут продаються надто малими тиражами"

Та повірити в малі тиражі у Львові цього тижня було неможливо. В ці дні у тут читають скрізь. Читають усі, діти, дорослі, ВІПи і прості люди.

Детальніше про Форум видавців у Львові дивіться у відео ТСН.

Читайте також:

Форум книговидавців сягнув екватора (відео)

Автора поеми "Бабин Яр" забили до смерті у власній квартирі

Видавці не впізнали романів Остин

Актора з Гаррі Поттера засуджено до виправних робіт через марихуану

ВідеоФорум видавців у Львові

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: