Форум видавців у Львові завершився

У Львові в неділю добіг кінця 14 форум видавців, а заразом із ним і насичений подіями літературний фестиваль.

14 форум видавців у Львові
УНІАН
У форумі видавців бере участь переважна більшість українських і ряд іноземних видавництв.
У Львові в неділю добіг кінця 14 форум видавців. На форумі було представлено переважну більшість українських видавництв, а також видавництва Росії, Польщі та Німеччини. Часто книги можна було придбати за спеціальними цінами видавництв. Подейкують навіть, що за час форуму деякі видавці заробляють третину річного доходу.

Проте далеко не тільки продаж книг, вручення нагород і обговорення проблем видавців є завданням форуму. Цього разу форум супроводжувався літературним фестивалем. Ряд відомих українських письменників (приміром, Сергій Жадан і Олесь Ульяненко) презентували свої нові книги. Для тих, кому з певних причин не вдається відвідувати презентації, повідомимо, що вони відбуваються переважно у форматі авторських читань нового твору та бесіди з автором, яку модератор провадить спільно зі слухачами. Влаштували марафон і молоді українські поети. Утім, як це незрідка відбувається останнім часом, спосіб подачі своїх поезій чи навіть алкоголічного способу життя часом переважає за значенням саму поезію.

На форумі було широко представлено впливових, але переважно мало відомих в Україні письменників з Польщі, Німеччини та Сербії. Подію відвідав усесвітньо відомий сербський письменник Горан Петрович. Щоправда, його презентацію було дещо зіпсуто недотичними до літератури питаннями випадкових людей на кшталт "Навіщо Ви приїхали в Україну?” або "Чи не хочете Ви випити?”. Українці мали змогу познайомитися з цікавими польськими (серед них варто виділити Іґнация Карповича та Даніеля Одію) й німецькими (такими, як Міхаель Баєр та Роман Ґраф) письменниками. Деякі новинки та цікавинки стосувалися дещо незвичних для України жанрів. Так, свої радіоп’єси представив Кристиан Шилер, а в заключний вечір фестивалю в одному зі львівських клубів виступив німецький репер Бас Бетхер, віднедавна відомий у літературних колах як неабиякий поет.

Не оминула форум і велика політика. Значною мірою його фінансував блок "Наша Україна - Народна Самооборона”, що йде в бюлетенях під номером цьогорічного форуму, тож його представники вважали за потрібне трохи вплинути на свій рейтинг за допомогою події. В один із днів форуму – у суботу 15 вересня – у місті відбувся мітинг цієї політичної сили. Книжковий ярмарок відвідали В’ячеслав Кириленко, Юрій Луценко та Катерина Ющенко. Проте трохи попсував відвідувачам нерви візит на форум Віктора Ющенка. Під час відвідин форуму президентом людей, включно з видавцями та письменниками, не впускали до Палацу Потоцьких, де й знаходився книжковий ярмарок, та не випускали звідти – без жодного попередження.

Ще однією родзинкою форуму стало культурологічне обговорення "Література як мова місць: інтимні топографії”, у якій брали участь Юрій Андрухович, Марсель Баєр і відомий російський письменник, редактор російської служби радіо "Свобода” Петр Вайль. Учасники обговорення артикулювали значення для своєї літературної творчості певних культурних просторів, міст як місць концентрацій смислу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: