Фотовикриття та фотовідкриття

Руку Леонардо роздивилися за допомогою фотокамери.

Паскаль Котт, французький інженер і винахідник, сфотографував відбитки пальців Леонардо да Вінчі, залишені художником на картині "Дама з горностаєм", що зберігається в Кракові в музеї Чарторийських.

Мистецтвознавці підозрювали, що над цим полотном працювали учні й помічники да Вінчі, але дослідження Котта доводить, що художник практично повністю - майже на 100 відсотків - написав "Даму" сам. Про це та інші висновки Котта пише агентство France Presse.

"Дама з горностаєм" пензля Леонардо да Вінчі (Фото: painting.artyx.ru)
"Дама з горностаєм" пензля Леонардо да Вінчі (Фото: painting.artyx.ru)
Паскаль Котт вивчає полотна да Вінчі та інших художників, використовуючи спеціальну фотокамеру з роздільною здатністю 240 мегапікселів. Знімки потім розглядаються в різних оптичних спектрах, що дозволяє побачити шари фарби, підготовчі малюнки та інші приховані від неозброєного ока деталі. Завдяки цій технології, вдалося встановити, що первинний фон "Дами з горностаєм" був не чорний, а глибокий синій, одержаний, імовірно, з суміші двох пігментів - азуриту й землі. Тобто, сучасний вигляд картини зіпсований невдалими реставраціями. Крім того, горностай спочатку був написаний Леонардо інакше: у більш безпосередній позі.

Моделлю для "Дами з горностаєм", написаної в 1485 році, послужила Чечилія Галлерані, коханка міланського герцога Лодовіко Сфорци. Ця картина - один з чотирьох жіночих портретів кисті Леонардо, що дійшли до нас. Князі Чарторийські купили полотно в 1798 році. Під час нацистської окупації картину вивезли до Берліна. Після закінчення війни союзники повернули її до Кракова.

Паскаль Котт у середині жовтня 2007 року опублікував результати дослідження полотна Леонардо "Мона Ліза". Він з'ясував, що спочатку Леонардо написав Джоконді брови та вії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: