Французи ходитимуть до музеїв безкоштовно

Уряд Ніколя Саркозі має намір скасувати вхідну платню до державних музеїв, аби популяризувати мистецтво серед французів.

Галерея Аполлона в Луврі (Фото: Wikipedia)
Переважну більшість відвідувачів Лувру становлять іноземні туристи. (Фото: Wikipedia)
Паризькі музеї відвідують десятки мільйонів людей на рік. Тільки Лувр щорічно відвідують вісім мільйонів чоловік, а на вікенд він нагадує велику вокзальну площу, переповнену пасажирами, пунктом призначення яких є Мона Ліза. 

Незважаючи на величезну популярність музеїв, уряд Ніколя Саркозі має намір скасувати вхідну платню до державних музеїв, що становить істотну суму від дев'яти до дванадцяти фунтів, тобто близько п'ятисот рублів. Це буде зроблено для того, щоби стимулювати інтерес до мистецтва дорослих французів. 

Річ у тім, що дві третини відвідувачів – це іноземні туристи, а три чверті – люди, що не подолали межу юнацького віку. Уряд іде на це, незважаючи на витрати на утримування музеїв, що коштує більше двохсот мільйонів доларів, які державі тепер доведеться взяти на себе. Прихильників такого заходу надихнув приклад Великої Британії, в якій після скасування вхідної платні кількість відвідувачів музеїв збільшилася вдвічі. 

Питання залучення до музеїв французів, що надають перевагу телебаченню, комп'ютерним іграм, клубам або рок-концертам, давно стоїть перед міністерством культури, але не всі вважають вільний вхід найкращим засобом. Деякі представники музейних кіл уважають, що до музеїв частіше навідуватимуться завзяті пошановувачі мистецтва, ось і все. Понад те, критики новини побоюються, що в залах популярних музеїв стане забагато людей, аби мистецтво можна було адекватно сприйняти. 

Принаймні ті дебати, що нині є в розпалі, звернули увагу французького суспільства на фундаментальнішу проблему, яка стоїть за браком інтересу до класичної візуальної культури. На думку багатьох французьких експертів, вона полягає в низькому рівні шкільної художньої освіти, – де дітей учать читати, але не вчать дивитися.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: